ייתכן שפוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאקבל עמלה אם תלחצו על קישור ותרכשו דרכו פריט או שירות. זה מגיע ללא עלות נוספת מצדכם. מוזמנים ללמוד עוד בעמוד מדיניות הפרטיות

פומרניאן לבן פומרניין לבן

פומרניין לבן

כלב פומרניאן לבן הוא נדיר אבל ניתן למצוא אם מחפשים. אבל לפני שבכלל מתחילים לחפש, חשוב לדעת עוד על כלב, מיוחד וקטן זה. אופי, גודל, איך לטפל בו משלב גורות והלאה ועוד.

אז המשיכו לקרוא וגלו כל מה שחשוב לדעת על כלב פומרניין לבן כאן ב- alldog.

מה זה פומרניין לבן?

פומרניאן לבן כשלג הוא אולי אחד הצבעים הנדירים ביותר של הפומרניאן כיום. למעשה, כדי להגיע לפומרניאן לבן אמיתי צריך לפעמים ארבע דורות או יותר של הרבעה!

הסיבה לכך היא שכלב הפומרניין יכול להגיע במגוון גדול של צבעים ושילובים, ולכן מלכתחילה קשה להשיג פומרניין בצבע אחיד (כל צבע). תוסיפו לזה את העובדה שרוב הצבעים והשילובים שלהם דומיננטים יותר מהצבע הלבן ותוכלו להבין למה פומרניין לבן כשלג כ"כ נדיר ומיוחד.

פומרניאן לבן לחלוטין לעומת פומרניאן עם צבעי קרם או זהוב קל

כשמדברים על פומרניאן לבן לחלוטין מדברים על צבע טהור וללא שמץ של צהוב.

נפוצים יותר הם פומים לבנים עם גוון של שמנת או דבש חיוור ולא פחות יפה בחלק מהפרווה. לפעמים הם נקראים לבן-קרם או לבן ביסקוויט (בעיקר באנגלית).

אז אם לפומרניין יש אפילו מעט גוון דבש/ביסקוויט על הגב או מאחורי האוזניים הוא כבר לא לבן טהור למרות שאין ספק שהיא או הוא ימשכו לא פחות תשומת לב בזכות המראה המיוחד והאישיות המנצחת שלהם.

אז אם אתם רוצים לחסוף כסף ולקבל פומרניין לא פחות יפה ומיוחד, אבל עדיין רוצים את הצבע הלבן המיוחד, זאת אפשרות שכדאי לשקול.

פומרניאן לבן – היסטוריה

אם מחפשים להאשים מישהי בעובדה שפומרניין לבן כשלג הוא כ"כ נדיר כיום נוכל להפנות אצבע ללא פחות מלמלכה ויקטוריה אשר ב- 1888 התאהבה בפום מתוק ו… כתוב/דבש ואימצה אותו עם עוד 3 פומרניין בצבעים שונים.

ואם זה טוב למלכה, אז זה גם טוב לנתינים, והדבר גרם לפומרניין בצבעי כתום דבש להפוך לצבע הפופולרי והנפוץ ביותר, והשאר זה היסטוריה.

ולכן, מהסיבות שמנינו בפסקאות הקודמות בשילוב עם הפופולריות שהפום דבש זכה לה, הפך הפומרניאן הלבן לגמרי לאחד הצבעים הנדירים של הגזע.

תהליך הגידול של פומרניין לבן ולמה הוא בעצם נדיר

הגן שגורם לפרווה של הפומרניין להיות לבנה לגמרי הוא רצסיבי (לא דומיננטי).

תהליך הרבייה של פומרניאן לבן אמיתי הוא איטי ויכול לקחת שנים. המגדלים רוצים שיהיו גם צבעים אחרים שהם דומיננטיים יותר ובו זמנית לא לגדל יותר מדי לבנים.

הסיבה היא שגידול של יותר מדי פומרניאן לבנים עלול לגרום להם להיות גדולים מהגודל הסטנדרטי, או לפגום באיכות הפרווה מבחינת מרקם וצפיפות.

בנוסף, ישנן הנחיות קפדניות לגבי מתי הפום לבן באמת ומתי לא. לפומרניאן לבן אמיתי אין כתמי לימון או שמנת או גוונים אחרים בפרווה. הם חייבים להיות לבנים טהורים ולהשאר כאלה בתור כלבים בוגרים.

יכול לקרות שרושמים פומרניין כלבנים בגלל שהם נולדים לבנים מבלי להתחשב בעובדה שגורי פומרניאן לעתים קרובות משנים את צבעם כשהם מתבגרים.

ולכן, כדי לדעת אם באמת יש לכם פומרניאן לבן, יש לחכות עד שהוא יגיע לגיל שמונה עד שנים עשר שבועות.

לכלב שכולו לבן יהיו כמעט תמיד עיניים חומות כהות או שחורות.

כלב פומרניין לבן קטן

טיפוח פומרניין לבן

לכל כלבי הפומרניין פרווה כפולה שתזדקק להברשה עקבית כדי להפחית את השיער הפזור בבית, והפומרניאן הלבן אינו שונה בכך. גם בשאר התחומים יש הרבה דמיון ואנו ממליצים לכם לקרוא עוד על כך אח"כ בפוסט על פומרניין ונשירת שיער.

מלבד זאת, לפומרניאן לבן יש כמה צרכי טיפוח מיוחדים בגלל צבעו הלבן שתרצו להיות מודעים אליהם.

כתמי דמעות: לפומרניין יש כתמי דמעות וכאשר הוא לבן זה יהיה אפילו יותר בולט ולכן חשוב להקפיד לנגב באופן קבוע ובעדינות את פניו של הפום שלכם עם מגבון לכלבים.

צמיחת שיער בכפות: מכיוון שפרווה לבנה היא… לבנה כ"כ, מומלץ לקצץ סביב כפותיו כדי למנוע פרווה ארוכה שתאסוף לכלוך וחול מהרצפה, אשר יראו באופן בולט יותר על כפותיו הלבנות.

ניקיון שוטף: בכל פעם שהכלב שלכם נכנס אחרי השתוללות בחצר או מטיול, עדיף לנגב אותו עם מגבונים איכותיים לכלבים. זה יעזור לשמור על המעיל הלבן שלו נקי בין אמבטיות.

מלבד זאת, הפומרניאן הוא גזע קטן ופעיל. הליכה מהירה כל יום וקצת זמן משחק בחצר או בבית יספיקו כדי לעמוד בדרישות הפעילות הגופנית שלו. לחצו כאן לגלות עוד על טיפול בגזע הפומרניין.

פומרניין לבן מראה

מלבד הפרווה, הפומרניאן הלבן הוא פומרניין לכל דבר. בגלל צבעו הלבן, אפשר להתבלבל בינו לבין השפיץ היפני. שניהם כלבי שפיץ, ולכן הבלבול הזה טבעי, עם זאת, בשביל זיהוי מהיר הסתכלו על הלוע של הכלב, שאצל הפומרניין היא קצרה במעט משל השפיץ היפני.

לאיזה גודל מגיע פומרניאן לבן בוגר?

פומרניין לבן אמיתי גזעי צריך להיות בגודל ובמשקל הסטנדרטיים של פומרניאן טיפוסי. גזע הפומרניאן צריך להיות בגובה של 18 עד 30 ס"מ (7 עד 12 אינץ') ומשקל של בין 1.4 ל- 3.2 ק"ג (3 עד 7 פאונד.)

זה חיוני אפילו אם הכלב שלכם לא הולך להיות כלב תצוגות, מכיוון שאם הם גודלים לגודל הסטנדרטי זה גם סימן לסיכוי טוב יותר לאריכות ימים ובריאות.

תוחלת חיים של פומרניאן לבנה ובריאות

פומרניין חיים בין 12 ל 16 שנים, והלבנים לא שונים מהם. גם הם כמו כל פומרניין עלולים לסבול מבעיות בריאות מסויימות.

מזון לכלבים באיכות גבוהה, פעילות גופנית ובדיקות רגילות אצל הוטרינר יכולים לעזור להפחית או אפילו למנוע בעיות בריאותיות מסוימות. עם זאת, לא ניתן להימנע מכל הבעיות הבריאותיות מכיוון שחלקן גנטיות. מסיבה זו, אנו ממליצים על בדיקת בריאות מוקדמת כאשר מאמצים גור חדש.

בדיקת בריאות יכולה לעזור למנוע או להתכונן לבעיות בריאות אפשריות שעלולות להתעורר עם הפומרניאן שלכם בעתיד. כמו כן, זכרו כי מגדלים בעלי מוניטין יוכלו לספק תעודות המוכיחות שהגור שלך עבר בדיקת בריאות כמו גם הוריו.

פומרניין לבן אופי ואישיות

כמו כל הכלבים מהגזע, גם פומרניין הלבן ידוע באופי הידידותי והאוהב שלו. מדובר בכלבים פעילים, אינטליגנטיים ולהוטים לרצות. הפומרניאן, בכל צבע, מלא חיים ויודע ליהנות!

פומרניין אוהבים להביע את עצמם בנביחות, ולכן הם יכולים להיות כלבי התראה/שמירה נפלאים. עם זאת, הם די קטנים, ולמרות שהם מסתדרים עם ילדים, הם עלולים להיפצע בקלות אם מטפלים בהם בצורה גסה מדי.

לפומרניאן הקטן יש אגו גדול, והוא לא מודע לגודלו הזעיר. לכן, כאשר אתם לוקחים את הפומרניאן הלבן שלכם למקום שבו יש עוד כלבים, במיוחד גדולים ממנו, הוא לא יהסס להיכנס למריבה אם תתעורר סיטואציה כזאת, וזה עלול להיות מסוכן עבורו!

סוציאליזציה מוקדמת ואימוני צייתנות יעזרו לשמור על הכלב שלכם רחוק מצרות, רגוע ומאושר.

פומרניאן לבן ננסי

הפומרניין הננסי או המיניאטורי מכונה לפעמים "טי-קופ" (כוס תה) או מיקרו פומרניאן, מכיוון שהם ממש יכולים להרגיש נוח בתוך ספל תה, כן הם ממש קטנטנים.

הבעיה היא שמיזעור כזה מגיע עם כמה סיכונים גדולים ואנחנו בטוחים שהדבר האחרון שאתה רוצה הוא להביא הביתה גור חולה שיחייה חיים קצרים מאוד. אז חשוב להיות מודע לכך!

חשוב לציין שהגודל של כלב קטן מהממוצע אינו תמיד חיסרון וחלק מהגזעים הקטנים והבינוניים הם בעלי החיים הארוכים ביותר (גם הפומרניין נהנה מתוחלת חיים של עד 16 שנה בממוצע שזה טוב במונחי כלב).

אבל גודל קיצוני, בשני קצוות הסקאלה, מסוכן לכלבים. אז גזעים ענקיים וגזעים זעירים מאוד נוטים לסבול מבעיות בריאותיות חמורות.

מעבר לכך, כלב ננסי לגזע שהוא גם ככה קטן, יהיה הרבה יותר פגיע לפציעה מקרית. ואם ילד מועד על גור ננסי זה לא יגמר בטוב.

מגדלי פומרניאן שמכבדים את עצמם לא ירביעו פומרניאן ננסי שכזה מהסיבה שאכפת להם מהבריאות והאושר של הגורים שלהם.

אז תחשבו טוב לפני שאתם מתפתים לחפש ​גור פומרניאן ננסי לבן או בכל צבע אחר.

מציאת גורי פומרניאן לבנים

בתור שלב ראשון, ובגלל שאנחנו תמיד בעד, תמיד שווה לבדוק את בעמותות לכלבים אם אתם מוכן לשקול כלב בוגר ולא גור. זה אומנם לא סביר שתמצאו פומרניין לבן שמחכה לאימוץ אבל שווה לנסות.

חוץ מזה, למציאת גור פומרניאן לבן, מומלץ לחפש אצל מגדלים המתמחים בהם ושיכולים להראות לכם הוכחות להמלטות של פומרניאן לבנים אחרים.

כמו כן, מחיר של פומרניאן סטנדרטי הוא לא זול ויכול להגיע לכמה אלפי שקלים בקלות, ומחיר של פומרניאן לבן יכול להיות בקלות כפול ממחיר זה.

מגדלים אחראיים צריכים להיות מסוגלים לספק אישורי בריאות המוכיחים שהגורים שלהם נבדקו ומוכנים לאימוץ. היזהרו ממי שמנסה למכור לכם פומרניאן כוס התה – פומרניאן בריא בגודל מלא צריך לשקול לפחות לא פחות מ- 1 ק"ג, ורצוי קרוב יותר ל- 3 ק"ג.

בהצלחה עם החיפוש ובהצלחה עם הפומרניאן הלבן שלכם כשתמצאו אותם!

שאלות נפוצות

כמה עולה פומרניאן לבן?

פומרניאן יכול לעלות מכמה אלפי שקלים ועד יותר מ- 10,000 ש"ח. זה תלוי במגדל, בצבעים, מראה ותעודת היוחסין שלו. כמובן שחשוב לראות את כל הבדיקות הבריאותיות הרלוונטיות, את תנאי הגידול ועוד גורמים שכדאי לבדוק ושמגדל רציני ישמח להראות לכם. פומרניאן לבן יכול לעלות אפילו יותר בגלל נדירות הצבע.

האם פומרניין לבנים לגמרי נדירים?

כן. בגלל שהגן הלבן הוא רצסיבי וגזע הפומרניאן יכול להגיע במגוון צבעים, קשה יותר לגדל פומרניאן לבן והגידול עורך 4 ואפילו 5 דורות אחורה, וכמו כן מסיבות גנטיות גם לא ניתן להרביע יותר מדי פומרניאן לבנים. מסיבות אלו מדובר בזן נדיר יותר. האם פומרניאנים לבנים יקרים יותר?

האם גורי פומרניאן לבנים יישארו לבנים?

לא תמיד. גורי פומרניאן משנים את צבעם כשהם מתבגרים, ואפילו אצל מגדלים שמתמחים בגורי פומרניאן לבנים לא יהיו גורים לבנים בכל פעם.

אם אתם רוצים פומרניאן שבוודאות ישאר לבן, עדיף להמתין לגיל 8 עד 12 שבועות.

לסיכום, האם פומרניאן לבן מתאים לך?

אם אתם אוהב פומרניאן באופן כללי ומחפשים משהו ייחודי, אז הפומרניאן הלבן עשוי להיות בחירה מושלמת! עם זאת, יהיה קשה להשיג אותם ולכן סביר להניח שהם יהיו יותר יקרים מפומרניאן בצבעים נפוצים יותר.

כמו כן, שים לב שכמו עם כל פומרניאן, חשובים הטיפוח והתחזוקה, ועם פומרניאן לבן תידרש אפילו יותר הקפדה בגלל הצבע הלבן של פרוותו.

כדאי לזכור גם שהם יכולים להיות קולניים, כך שאם אתם מחפשים כלב שקט יותר, ייתכן שהפום אינו הבחירה הטובה ביותר. עם זאת, אם אתה רוצה כלב שיתריע על כל דבר חשוד (וגם לא כל כך חשוד) הפומרניאן היא חיית המחמד המושלמת!

זכרו שילדים קטנים מאוד עלולים לפצוע בטעות את הפומרניין הזעיר, אז שקלו זאת לפני הכנסת גזע טוי זה לבית עם ילדים צעירים. וכמובן, אנו תמיד לבצע סוציאליזציה מוקדמת עם כל כלב חדש, בין אם הוא פום קטן או דני ענק!

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.