ייתכן שפוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאקבל עמלה אם תלחצו על קישור ותרכשו דרכו פריט או שירות. זה מגיע ללא עלות נוספת מצדכם. מוזמנים ללמוד עוד בעמוד מדיניות הפרטיות

יתרונות בריאותיים ונפשיים בגידול כלב

9 יתרונות לבריאות הגוף והנשמה בגידול כלב – מס' 7 הפתיע גם אותי

הם חמודים, מצחיקים, אוהבים, ולפעמים נראה שהם מבינים אותנו בצורה שאף אדם אחר לא יכול. המדע ממשיך לגלות שבעלי החיים בחיינו מציעים לנו הרבה יותר מאשר חברות. פשוט על ידי שיתוף הבתים שלנו איתם, חיות מחמד יכולות לעזור לנו כשאנו עצובים, לחוצים או עצבניים, להגן עלינו מפני אלרגיות ואף יותר.

אז איך כלבים עוזרים לנו להיות בריאים יותר? הם גורמים לנו להיות פחות לחוצים, הם צריכים שנטפל בהם ונוציא אותם לטיולים וגורמים לנו לחשוב על מישהו אחר מלבד עלינו.

כל הדברים האלה גורמים לנו להזיז את הגוף שלנו ולהרגיש טוב יותר עם עצמנו. בנוסף, כלב בבית עוזר לנו ולילדינו להיות עמידים יותר בפני אלרגיות.

המשיכו לקרוא כדי לגלות עוד על האופן שבו כלבים מועילים לבריאותנו, ובגדול!

גידול כלב עושה אותנו יותר מאושרים ויותר רגועים

כלב לחזור אליו הביתה בסוף יום ארוך הוכח כמפחית מתח ומוריד לחץ דם.

על פי הצהרה מדעית של איגוד הלב האמריקאי מלפני כמה שנים, שמבוססת בין השאר על מחקר מדעי שנעשה ב- 2019, בעלות על כלב יכולה להגן עלינו מפני מחלות לב ולעזור בהתאוששות מאירוע לב.

המדענים גילו שנראה כי חולים עם כלבים שומרים על לחץ דם נמוך יותר בתקופות של מתח נפשי מאשר חולים ללא כלבים.

משחק או ליטוף של כלב גורמים לנו להיות מאושרים יותר על ידי העלאת רמות הורמון האושר אוקסיטוצין והפחתת רמות הקורטיזול, שאחראי לתחושת הלחץ.

שאל כל בעל כלב אם הכלב שלו גורם לו להרגיש טוב יותר ותמיד תקבל את אותה תשובה.

בעלי החיים אינטליגנטים, כגון כלבים, מזהים שינויים במצב הרגשי ובשפת הגוף של בני לוויתם האנושיים. ליטוף והתכרבלות עם כלבכם יגרום לכם בקלות להרגיש פחות חרדה.

כלבים מספקים לנו חברה

אנו יכולים להרגיש קשרים רגשיים חזקים להפליא עם חיות המחמד שלנו; הם החברים שלנו, אנשי סודנו, והם לעולם לא שופטים את הטעויות שלנו. אנשים שמתקשים באינטראקציה חברתית יכולים לבנות מערכות יחסים חשובות עם בעל חיים.

מחקר מצא כי בילויים של דקות ספורות ביום בליטוף או אינטראקציה עם בעל חיים מגביר את הורמון ה"בריאות" של הגוף, סרוטונין, כימיקל טבעי הנלחם בדיכאון. בעלות על כלב יכולה לספק לאנשים תחושת מטרה וביטחון שיכולה להיות חיונית במאבק בבעיות נפשיות כמו דיכאון, כמו גם לספק שגרה.

סוג זה של אינטראקציה טוב לכולם והוא באמת חזק עבור אנשים מבוגרים שחווים בדידות וקשיים אחרים. הליכה עם כלב נחשבת לפעילות חברתית מאוד ויכולה להוביל לשיחות עם בעלי כלבים אחרים ששוברות חלק מהמחסומים החברתיים שגורמים לנו להרגיש לבד.

תאהבו את כלבכם, תאהבו את עצמכם

חיות המחמד שלנו גורמות לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו. נמצא כי בעלי כלבים חווים רגשות ומצבים מספר מצבים פסיכולוגיים שיכולים לעזור להקל ולמנוע חרדה. זה כולל הערכה עצמית טובה יותר, פחות פחד ותמיכה חברתית גדולה יותר. מחקר מקושר זיהה את היכולת של חיות מחמד לספק תמיכה ולהפחית את השליליות הנגרמת מדחייה חברתית.

כלבים יכולים לעזור במיוחד במקרה של אנשים עם מצבים פסיכיאטריים כמו הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) או הפרעות חרדה, כלבים יכולים ללמוד לדעת מתי בן לוויה האנושי שלהם מרגיש חרדה או פרנויה.

כלב עוזר לשמור על הלב שלנו בריא

מחקרים מדעיים רבים ושונים חקרו את הקשר בין מחלות לב ובעלות על חיות מחמד ודווחו על השפעות מועילות רבות. לדוגמה, מחקר מרכזי אחד מצא שלבעלי כלבים יש כולסטרול נמוך בדם (201 לעומת 206 מ"ג/ד"ל) וטריגליצרידים (108 לעומת 125 מ"ג/ד"ל) מאשר לאלה ללא כלבים. הממצאים גם מצביעים על כך שחיות מחמד יכולות לעזור לנו להתאושש מהתקפי לב.

מחקרים נוספים בתחום זה מצביעים על כך שבעלות על כלב עשויה לגרום לירידה בקצב הלב של האדם ולשפר את תגובת הלב למצבי לחץ. במחקר של יותר מ-200 זוגות, מחציתם החזיקו כלב ומחציתם לא, לבעלי הכלבים הייתה עלייה מתונה יותר בקצב הלב והתאוששות מהירה יותר בתגובה ללחץ. ההתאוששות ממצבי לחץ לבעלי הכלבים הייתה אפילו מהירה יותר כשהכלב היה איתם פיזית בחדר.

כלב עושה אותנו רגועים יותר

עבור אלה שאולי יש להם בעיות חרדה או הפרעות קשב וריכוז, כלב יכול להיות בדיוק מה שהם צריכים.

עצם הטיפול והשגרה על פי לוח זמנים של שמירה וטיפול בחיות מחמד, כגון הליכה, טיפוח או האכלה, תעזור לאנשים עם הפרעת קשב וריכוז ללמוד לתכנן ולהיות אחראיים תוך כדי התיגמול הגבוה של האהבה מכלבם.

רמות אנרגיה גבוהות קשורות בדרך כלל להפרעות קשב וריכוז ומשחק עם חיית מחמד הוא דרך מצוינת לשחרר את האנרגיה העודפת הזו ולעזור להתמקד בהמשך היום. זה, בתורו, יגביר את הביטחון העצמי, שכן כלב לעולם לא יבקר אותך על כך שיש לך יותר מדי אנרגיה.

גידול כלב עוזר לנו להיות יותר בכושר

כלבים צריכים ללכת. זאת עובדה! ובעלי כלבים הולכים יותר מאנשים שאין להם כלב ובדרך כלל נוטים יותר להיות פעילים פיזית מאנשים שאין להם כלב.

לפעילות מוגברת זו יש יתרונות בכל הגוף. בהנחה שאתם הולכים באופן קבוע עם הכלב שלכם, זה יכול להוריד את לחץ הדם, הכולסטרול, ואפילו להוריד את הסיכון לסוכרת ולמחלות לב כליליות בדיוק כמו ריצה בעצימות גבוהה, על פי מחקר שנערך בברקלי, קליפורניה.

אם אתם סובלים מדלקת מפרקים שגרונית, הפעילות והתנועה שאתם צריכים לעשות כבעל כלב מועילות ביותר על ידי הגברת הכוח והגמישות, עוזרות לשמור על חוזק העצם ושמירה על המפרקים.

אם אין לכם עדיין כלב ואתם שוקל לאמץ אחד, וודאו שיש לכם זמן, מקום ומשאבים כספיים לספק חיים טובים לחבר פרוותי. אם לא, אתם יכול להציע את שירותכם כמוליכי כלבים שלך לשכן או למקלט מקומי לבעלי חיים, אם כי ללא קשר הדוק עם הכלב, ייתכן שהיתרונות הבריאותיים לא יהיו זהים.

טיול עם כלב קשור לרצועה בפארק

גידול כלב יכול להפחית אלרגיות

תשכחו מהבלגן שהכלב שלכם עושה לפעמים וחשבו מה הוא עושה בשבילך ועבור המשפחה שלך רק על ידי שיתוף הבית איתו – סביר להניח שהילדים שלך יפתחו פחות אלרגיות.

מחקר שנערך לאחרונה על 470 ילדים הביא ראיות לכך שילדים בבתים עם כלבים נמצאים בסיכון מופחת של עד 77% לפתח אלרגיות.

מחקרים נוספים במימון המכון הלאומי לאלרגיה ומחלות זיהומיות ואחרים תומכים בממצאים אלה. זה נחשב קשור ל'השערת ההיגיינה' – התפיסה לפיה חיידקים שנמצאים ומובאים הביתה על ידי חיות מחמד עוזרים להפעיל את המערכת החיסונית בזמן שהיא עדיין מתבססת, מה שהופך את ילדיכם לעמידים יותר בפני אלרגנים שהם יתקלו בהם בשלב מאוחר יותר בחיים.

גם אם כבר יש לך אלרגיה, חיות מחמד יכולות לעזור! באופן מפתיע, ניתן לאמן כלבים לזהות מזונות המכילים אלרגנים מסוכנים. מה שנקרא "כלבי בוטנים", למשל, שמאומנים לרחרח עקבות זעירים של בוטנים.

מערכת החיסון אצל תינוקות וכלבים

בשנים האחרונות התברר כי מגורים באותו בית עם חיות מחמד מאפשרים למערכת החיסון של התינוק המתפתח להיחשף לגורמים ביולוגיים המסייעים למערכת החיסון להתפתח, להתבגר ולהתחזק.

כלב בבית והשפעתו החיובית על בני נוער

בעלות על חיית מחמד נקשרת לשיפורים בבריאות הפיזית, הרגשית והנפשית כמו שראינו כאן.

במחקר, שפורסם ב-Child and Adolescent Social Work Journal נמצא שזה נכון במיוחד במהלך גיל ההתבגרות, שלב מאתגר במיוחד בחיים.

ככל שבת או בן הנוער קשור יותר לחיית המחמד שלו, כך גדל הסיכוי שהוא ייצור קשר חיובי ואינטראקציה עם אחרים במדיות החברתיות.

בממוצע, מצאו שבני נוער היו קשורים הרבה יותר לכלבים שלהם מאשר לחיות מחמד אחרות. לכן, החוקרים מצאו שאם היה קשר כלשהו בין בעלות על חיות מחמד להתפתחות חברתית, סביר להניח שהוא יהיה חזק יותר בקרב בעלי כלבים.

לכן, כלב המשפחה יכול להוות תמיכה רגשית וחברתית חשובה למתבגר שלכם במהלך שנות ההתבגרות הלא קלות (ולפעמים כואבות).

Similar Posts