ייתכן שפוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאקבל עמלה אם תלחצו על קישור ותרכשו דרכו פריט או שירות. זה מגיע ללא עלות נוספת מצדכם. מוזמנים ללמוד עוד בעמוד מדיניות הפרטיות

שיצו עם סרט מסתכל קדימה האם מתאים לכם

4 סיבות לכך שכלב השיצו הוא לא הכלב בשבילכם

אין ספק שקשה שלא להתאהב במראה המתוק של כלב השיצו, תוסיפו לזה את גודלו הקטן ותבינו למה הוא אחד הכלבים הכי פופולריים ומבוקשים.

אבל לפני שרצים לאמץ אחד מהכלבים הקטנים והמקסימים האלה חשוב ללמוד על הצרכים הגופניים שלהם, בעיות בריאות ואופי כדי לדעת האם הוא מתאים לכם.

כבר שמעתי מספיק מקרים על משפחות שאימצו כלב שיצו רק כדי לגלות שהם לא יכולים ממש לטפל בו כמו שצריך מה שלא רק גורם לתסכול, עצבים מצד הבעלים אלא גם בעיות בריאותיות לכלב מה שמוביל לסוף עצוב: מסירת הכלב או אפילו נטישה והעברה למקלט חיות.

אז אם אתם חושבים לאמץ כלב שיצו, אני מזמין אתכם לקרוא טוב את חמשת הסיבות לכך שכלב השיצו אולי הוא לא הכלב בשבילכם.

1. פעילות גופנית שדרושה לכלב השיצו

השיצו הוא כלב מלא חיים וידידותי שפשוט אוהב לרוץ בבית או בחצר. אבל זאת פחות או יותר הפעילות הגופנית שהם זקוקים לה מעבר לטיולים לעשיית צרכים ורחרוח.

אז אם אתם מחפשים כלב שילווה אתכם לטיולים ארוכים, ותוכלו לשחק איתו שעות בחוץ במשחקי תפוס את הכדור וכדומה, אז כלב השיצו הוא לא הכלב בשבילכם.

יש הרבה כלבים קטנים אחרים שיוכלו ללוות אתכם לטיולים ארוכים ומשחקים אין סופיים אתכם ועם המשפחה, כמו למשל כלב הג'ק ראסל.

2. דרישות טיפוח ותחזוקת הפרווה של כלב השיצו

אין ספק שלשיצו פרווה מדהימה שנראית יפה גם בתספורת בסגנון קצר וגם בסגנון הארוך. אבל חשוב להבין שזה לוקח זמן ועבודה שבועית כדי לשמור על המראה היפה הזה והתחזוקה השוטפת של הפרווה חשובה גם לבריאות השיצו.

אם יש לכם שיצו ואתם רוצים שהיא תהיה מסופרת בסגנון הארוך, אז חשוב לדאוג לטיפול והברשה יומית. אם לא אז לא רק שהשיצו שלכם יראה פרוע ומוזנח, אלא שהפרווה תהפוך במהרה למלאת קשרים וגושי שיער שיגרמו לשיצו שלכם לגירודים ויכולים גם לגרום לזיהומים ופריחות בעור שמתחת לכל השיער.

חלק מהכלבים אוהבים את ההברשה היומית ותשומת הלב בעוד שאחרים ממש לא. אז אם רוצים לשמור על המראה הארוך, כדי להרגיל את כלבכם מגיל צעיר להברשה היומית ולהפוך אותה למשהו כיפי עם חיזוקים חיוביים.

אם רוצים להמנע מהברשה יומיומית אז כדאי לבחור תספורת בסגנון הקצר לשיצו שלכם.

אבל אם בוחרים בסגנון הקצר מתעוררת בעיה אחרת שיש להיות מודעים אליה והיא נשירת שיער. למרות שהשיצו נחשב לכלב היפואלרגני, הוא בעצם משיר אבל בשכבה התחתונה והקצרה יותר שבד"כ נלכדת בשכבה הארוכה והחיצונית של שיער שיש לו.

אז כן, לשיצו יש שתי שכבות פרווה והוא משיר. השכבה הקצרה התחתונה היא המקור העיקרי לנשירה והשכבה העליונה והארוכה היא זו שגורמת לגושי שיער וקשרים אם לא דואגים להבריש אותה כל יום. הסרת השכבה הארוכה אומנם מונעת את הקשרים בשיער אך הסרתה גורמת לכך שאין לשכבה הקצרה שנושרת הרבה יותר משהו שיעצור אותה.

כלומר, שיצו בתספורת קצרה ישיר הרבה יותר בבית, על השטיחים, רהיטים והבגדים שלכם, אז חשוב להיות מוכן לכך ולהבין מה העבודה שנדרשת ממכם עם שיצו כאשר יש לו תספורת קצרה ולחלופין כאשר יש לו תספורת ארוכה.

3. אילוף שיצו והאופי שלו

השיצו ידוע ככלב שיכול להיות עקשן. למרות אופיים המתוק, הנטייה שלהם לעקשנות יכולה להפוך אותם לכלבים מניפולטיביים.

השיצו הוא כלב שאילוף וחינוך עם חיזוק חיובי בצורת ממתקים לכלבים ופינוקים עובד איתם ממש טוב. ולכן צריך להיזהר כי אם תשתמשו במזון כמניע שלהם להתנהגות טובה וציות לפקודות, זה יהפוך לדרך היחידה שבה הם יהיו מוכנים להקשיב ולציית לכם.

הם גם ידועים כקשים לאילוף לעשיית צרכים מחוץ לבית וזאת בגלל גודלם הקטן ושלפוחית השתן הקטנה שלהם, מה שאומר שלוקח להם יותר זמן עד שהם מפותחים מספיק כדי להתאפק.

אפשר לאלף אותם להתאפק ואני מכיר הרבה בעלי שיצו מאושרים עם כלבים מחונכים, אך חשוב להיות מוכנים שזה יכול לקחת זמן רב יותר מאשר עם גזעים אחרים.

כלב שיצו ארוך שיער מתכונן להברשה

מוזמנים לקרוא כאן איך לאלף שיצו לעשיית צרכים מחוץ לבית.

4. בעיות בריאות אופייניות לכלב השיצו

השיצו נוטים לסבול מעיניים יבשות, מה שאומר שאחת או שתי העיניים לא מייצרות מספיק לחות, דבר שיכול להוביל לדלקות ובעיות אחרות.

עוד בעיית עיניים שהשיצו נוטים לסבול ממנה היא קטראט וניוון רשתית העין שעלול לגרום להדרדרות עד אובדן ראייה במשך הזמן.

מבנה הפנים הפחוס שלהם גורם להם לסבול מקשיי נשימה, והם רגישים מאוד לריחות בישול שונים, לאבק ואפילו לסיגריות, כך שאם אתם מעשנים אז לא לעשות זאת ליד השיצו שלכם או פשוט לבחור כלב אחר שלא נוטה לבעיות נשימה.

לסיכום

לפני שמחליטים לאמץ גזע מסויים חשוב ללמוד ולהבין מהם הצרכים שלו. בלימוד והבנה של הצרכים נדע האם זה הכלב בשבילנו ומה אנחנו צריכים לעשות כדי שזה יעבוד.

אז לפני שמאמצים שיצו חשוב לחקור, להבין את הגזע ומה הוא דורש ממכם. אני יכול להבטיח לכם שההשקעה משתלמת וכל בעלים מאושר של שיצו יגיד לכם שהם לא יחליפו אותו בשום גזע אחר!

אימצתם שיצו? קראו כאן על 5 טעויות שעלולות לקצר לשיצו שלכם את החיים ואיך להימנע מהן.

Similar Posts