ייתכן שפוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאקבל עמלה אם תלחצו על קישור ותרכשו דרכו פריט או שירות. זה מגיע ללא עלות נוספת מצדכם. מוזמנים ללמוד עוד בעמוד מדיניות הפרטיות

10 עובדות מעניינות על פודלים

10 עובדות מעניינות על פודלים

הודות למראה האלגנטי שלהם, פודלים הם אחד מגזעי הכלבים המוכרים ביותר גם ממבט חטוף. אבל יש בפודלים הרבה יותר מהמראה שלהם! כלבים אינטליגנטיים אלה הם אתלטיים, חינניים וקלים למדי לאילוף. רוצים לגלות עוד? המשיכו לקרוא 10 עובדות מהנות ומעניינות על פודלים שלפחות את חלקם בטח לא ידעתם!

1. לגזע הפודל ארבע זנים שונים שכל אחד בגודל אחר

ישנם 4 זנים של פודל : פודל טוי, פודל ננסי, פודל בינוני ופודל סטנדרטי (נקרא גם פודל ענק). למרות שלכולם יש אותו מבנה, לרוב יש להם אישיות שונה.

מעניין לגלות שלמרות ההבדלים המשמעותיים בין הזנים מבחינת הגודל, כולם פודלים טהורים שלא הוכלאו עם גזעים אחרים ליצירת גרסאות קטנות יותר. אם תשימו פודל טוי ליד פודל ענק ממש יהיה לכם קשה להאמין שמדובר באותו גזע!

התהליך של יצירת הזנים השונים נעשה ע"י הרבייה בררנית של פודלים קטנים יחסית לאחרים עם אחרים שגם הם קטנים, וגדולים עם גדולים וכן הלאה. וכך באו לעולם מהפודל הסטנדרטי שהוא המקורי, הפודל הבינוני, הפודל המיניאטורי והפודל טוי.

כל ארבעת הזנים שייכים לאותו גזע וחייבים לעמוד באותו תקן גזע.

2. מקור הפודל שנוי במחלוקת! גרמניה או בצרפת? תלוי את מי שואלים

קיים ויכוח בקשר למקורו של הפודל והמוצא המוסכם תלוי במדינה. ארגון הכלבים הבינלאומי בו חברים מועדוני הכלבים הראשיים של צרפת וגרמניה (וגם ישראל), טוענים שמקור הגזע מכלב הברבט הצרפתי, לעומת זאת מועדוני הכלבים הבריטי והקנדי טוענים שמקורו של הפודל בגרמניה.

מילון אוקספורד האנגלי מציין ששם הגזע מגיע מהמילה הגרמנית 'פודל' או 'פודלין', שפירושה 'להתיז במים'.

אבל יהיה מקורו של הפודל בגרמניה או בצרפת, עובדה בלתי ניתנת לויכוח היא שהפודל הוא הכלב הלאומי של צרפת.

3. הפודלים גודלו במקור להיות כלבי ציד שמביא את השלל מהמים לבעליו

זה אולי יפתיע אותכם, אבל הכלבים האופנתיים האלה נועדו במקור להיות כלבי ציד המשמשים כריטריוור (מחזיר) מהמים. תפקידם היה להביא אל הציידים ברווזים, אווזים ועופות מים אחרים לאחר שהצייד ירה בהם והם נפלו במים.

פודלים הם שחיינים מצוינים ויכולים לאסוף חיות קטנות בפה בזהירות בלי לפגוע בשלל.

השם הצרפתי לפודל "קניצ'ה" מגיע מהמילה הצרפתית "קניא" שהיא נקבת הברווז.

4. יש מטרה מאחורי תספורת הפונפונים שהפודלים מזוהים איתה

הפודלים ידועים בגזרות הייחודיות שלהם ויש בהן הרבה יותר מרק אופנה.

יש הסבורים שהתספורת הפומפונים שבה משאירים שיער בראש, בברכיים ומקומות אחרים בעוד שברוב הגוף גוזרים הרבהיותר קצר משקפת את העובדה שכלבים אלה גודלו במקור כדי להיות ריטריבר מים. שיער פודל הופך כבד כשהוא רטוב, כך שפחות שיער מקל עליהם לשחות בכך שהוא מאפשר חופש תנועה;

עם זאת, זה משאיר את כלבים פגיעים יותר למים קרים.

לכן, כדי להגן על איברים ומפרקים חיוניים ממים קרים, בעלי פודלים שמרו על הפרווה סביב פלג הגוף העליון והמפרקים.

אחרים חושבים שמקור התספורות המיוחדות הללו הוא הקרקס הצרפתי שהפודלים לקחו בו חלק פעיל בזכות האינטליגנציה שלהן והיכולות שלהם ללמוד טריקים חדשים שהדהימו את הצופים, והתספורות היו בעצם חלק מההצגה או אפשר לומר "תלבושת הבמה" שלהם.

5. השיער של הפודל לא מפסיק לגדול

לרוב גזעי הכלבים יש פרווה שמשילה בהתאם לעונה. בניגוד לפרווה, שצומחת עד נקודה ואז נושרת, לפודל יש שיער שכמו שיער אנושי נושר הרבה פחות ואינו מפסיק לצמוח.

מכיוון שהפודלים בעלי שיער, הם דורשים טיפוח ורחצה תכופים, כמו גם הברשה קבועה. השיער שלהם לא נושר ועם פחות אלמנטים שגורמים לארגיות כמו קשקשים ושיער מת שמתפזר בבית וזה הופך אותם לבחירה מצוינת עבור אנשים עם אלרגיות. השיער המתולתל שלהם מגיעה במגוון צבעים כמו שחור, לבן, משמש, חום, כחול, אפור, כסף ועוד הרבה יותר.

לשיער ארוך ולא מטופח ואפילו מוזנח עשויות להיות השלכות מסוכנות שעלולות לגרום לכלב לסבול מקשרים בשיער שלא ניתן להתיר וחייבים לגזור וזיהומי עור.

השיער של הפודל מגן עליו ממים, מחום ומקור, אבל כמובן חשוב לתחזק אותו ולדאוג לתספורת.

אם לאחר שקראתם על השיער של הפודל אתם עדיין מודאגים אם הוא סובל מחום בימי הקיץ הלוהטים, קראו כיצד לטפל בפודלים בקיץ.

6. יש מגוון רחב של תספורות לפודלים

בטח שמתם לב שלפודלים יכולים להיות מגוון רחב של תסרוקות וצבעים (יש אפילו פודל בצבע משמש או אלבקורקי באנגלי) . לכל תספורת פודל יש כללים ספציפיים היכן צריכה להשאר יותר פרווה ואיפה בדיוק יש פונפונים ואפילו כמה צריכים להיות.

בתערוכות כלבים, בדרך כלל רואים פודלים בתספורת הקונטיננטלית המתוחכמת, בעוד שרוב בעלי הפודלים שלא משתתפים בתצוגות כלבים מעדיפים את התספורות הפשוטות יותר.

אז לא חשוב אם אתם מספרים את הפודל שלכם לקראת הקיץ, או שהחורף מתקרב, עם הפודל האופציות לתספורת אופנתית לא נגמרות.

תספורת לפודל, תספורת פומפונים, פודל צרפתי אפור ופודל ננסי חום

7. פודלים הם כלבים אתלטיים ופעילים בכל הגדלים!

כל הזנים של הפודלים הם כלבים פעילים ובעלי אנרגיה גבוהה, מה שאומר שהם דורשים הרבה פעילות גופנית. פודלים רבים אוהבים לשחות, לשחק ולצאת לטיולים ארוכים.

כל זה הופך אותם למושלמים עבור משפחות עם ילדים, כאשר מבין ארבעת הזנים, פודלים סטנדרטיים הם הטובים ביותר.

הם אחד הגזעים הטובים ביותר עבור ענפי ספורט רבים לכלבים, כולל אג'יליטי וציות בזכות הזריזות והחן שלהם.

8. פודלים הם בין הגזעים החכמים ביותר מבין הכלבים

פודלים הם אינטליגנטיים מאוד (מדורגים כגזע הכלבים השני הכי אינטליגנטי, ממש מאחורי הבורדר קולי), מה שהופך אותם די קלים לאילוף. האינטליגנציה שלהם הפכה אותם לכלבי קרקס פופולריים מאוד בזמנם (ראו סעיף 4 בקשר לתספורת שלהם).

כיום, חוץ מכלבי משפחה חמודים, הם יכולים לשמש גם ככלבי נחייה, כלבי שירות וכלבי טיפול. בשל האינטליגנציה והאנרגיה הגבוהה שלהם, הם זקוקים לגירוי מנטלי קבוע כדי לסייע במניעת שעמום.

9. פודלים הם גזע בריא יחסית

בסקר שנערך בבריטניה, דנמרק, קנדה וארה"ב, סיבות המוות השכיחות ביותר לפודל סטנדרטי היו סרטן (30%) וסיבת המוות השנייה היתה זיקנה (18%), בעוד שסקר שנערך בבריטניה מצא כי לפודל טוי ולפודל מיניאטורי תוחלת חיים ממוצעת של 14 עד 14.5 שנים וסיבת המוות העיקרית הייתה זקנה.

אז ניתן לראות שמדובר בגזע בריא יחסית עם מעט מאוד בעיות בריאותיות. בעיות בריאות נפוצות כוללות דיספלסיה של מפרק הירך, אפילפסיה, מחלות עור ובעיות עיניים.

חשוב לזכור שקשה לחזות מתי או אם חיית המחמד שלכם תיפצע או תהיה חולה. ביטוח חיות מחמד יכול לעזור לקזז את העלות של חשבונות הווטרינר אם הפודל שלכם יחלה או יפצע חס וחלילה.

10. פודלים היו ידועים בהיסטוריה הקרובה והרחוקה יותר ככלבים פופולריים בקרב אצילים וסלבריטים אמריקאים

פודלים אולי התחילו כעוזרי ציידים בהבאת שלל עופות מים, אבל התכונות שלהם משכו את תשומת לבם של אצילים ורבים אחרים. גם פודלים סטנדרטיים וגם פודלים מיניאטוריים היו מועדפים על ידי אצילים בצרפת ובכל אירופה. אייקונים אמריקאים רבים החזיקו גם בפודל, כולל אלביס פרסלי, מרילין מונרו, ווולט דיסני.

עובדת בונוס

פודלים שימשו ככלבי עבודה בצבא לפחות מאז המאה ה-17, זה נובע מהאינטליגנציה שלהם שהופכת אותם לניתנים לאילוף ויכולתם להיות מאומנים להתעלם מיריות מה שהפך אותם למתאימים לשדות קרב.

Similar Posts