ייתכן שפוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאקבל עמלה אם תלחצו על קישור ותרכשו דרכו פריט או שירות. זה מגיע ללא עלות נוספת מצדכם. מוזמנים ללמוד עוד בעמוד מדיניות הפרטיות

11 עובדות מפתיעות על כלב הפומרניין פומרניאן

11 עובדות מדהימות על גזע הכלבים פומרניאן

אספתי עובדות מעניינות ומפתיעות על גזע הטוי הפופולרי הזה, כמה מהם יפתיעו אתכם לפחות כמו שהפתיעו אותי. אם אהבתם אל תשכחו לשתף עם חברים 🙂

1. הפומרניאן הוא כלב שמירה מעולה

אם מישהו נכנס לביתך, או סתם עובר במקום, פומרניאן ידע ויודיע לך! פומרניאנים מאולפים לעולם לא נובחים סתם. כאשר פום נובח, הוא מנסה להזהיר את בעליו על משהו או מישהו חשוד.

2. כלב פומרניאן היה אחד מניצולי הטיטאניק

מתוך תשעת הכלבים שהיו על סיפונה של הטיטאניק, שניים שניצלו היו פומרניאן ופקינז. דווח כי מרגרט הייס לקחה את הפומרניין שלה איתה בסירת הצלה בלילה בו הטיטאניק טבעה באוקיאנוס.

3. לפומרניין תוחלת חיים ארוכה

תוחלת חיים של פומרניין היא בין 12 – 16 שנים! הקפדה על טיפול טוב על ידי האכלה של אוכל בריא ודאגה לטיפוח ובדיקות וטרינר קבועות היא חשובה מאוד.

וכמובן, הם זקוקים להתעמלות, לטיולים יומיומיים וזמן משחק איתכם כחלק מבריאותם הגופנית והנפשית.

עם טיפול נכון ומסור הפומרניאן שלכם יכול לחיות חיים ארוכים ומאושרים.

4. הפומרניאן קטן בגודלו וניתן לקחת אותו (כמעט) לכל מקום

הפומרניאנים ידועים מאוד בגודלם הקטן. זה מקל מאוד על היכולת לקחת אותם אתכם לטיולים ונסיעות. הם ישמחו להצטרף אליכם למרכז מסחרי פתוח, או אפילו מקורה אם מותר. אפשר גם לקנות תיק כלבים נוח ואופנתי לשופינג בסטייל.

גודלם הוא יתרון גם אם יש לכם בית קטן, אך אתם ומשפחתכם עדיין רוצים כלב. גזע זה אינו זקוק לחצר גדולה.

כל מה שצריך זה מספיק מקום כדי להבטיח שיש להם מקום להתרוצץ.

פומרניין לבן מריח פרח
פומרניאן מריח פרח לבן

לפומרניין כמה תכונות של חתול

בזכות גודלם הקטן ניתן לאלף אותם להשתמש בארגז לעשיית צרכים, ממש כמו של חתול, או באזור ייעודי עם פד לכלבים, כך שלא תצטרכו לצאת איתם החוצה לשירותים ללא הרף, ואם במקרה באת מאוחר מהעבודה הוא יכול לעשות את מה שהוא צריך באותו מקום ייעודי (הם קטנים, ובאופן טבעי יש להם שלפוחית ​​שתן קטנה).

חשוב לציין שזה לא אמור ואסור שיחליף את הטיולים היומיים של הפומרניאן שלכם, אבל זה יכול להקל עליו ועליכם.

5. הפומרניין מאוד אינטליגנטי ומוחצן

כלבי הפומרניין אוהבים תשומת לב ואהבה מתמדת מצד בעליהם. פומרניאן אוהבים להתכרבל עם הבעלים שלהם ונראה שהם כלבים שנקשרים בעיקר לאדם אחד.

6. הפומרניאן הוא גזע מאוד פופולרי

הפומרניאן הוא בין גזעי הכלבים הפופולריים ביותר בארץ, וגם בין הכלבים הכי הפופולריים בשנים האחרונות בארצות הברית, בולגריה, סרביה, תאילנד ומדינות נוספות.

הרבה סלבס ושחקנים מפורסמים מגדלים פומרניאנים בגלל הפרצוף החמוד שלהם והיכולת לקחת אותם אל הסט כאשר הגיע הזמן ללכת לעבודה.

7. לפומרניאן מגוון צבעים

גזע הפומרניאן מגיע בגדלים רבים ושונים ומגוון צבעים! הם יכולים להיות בצבעים כגון: סייבל, אדום, כתום, שמנת, חום ושחור, שזוף או לבן (נדיר), סייבל זאב, שוקולד, ברינדל, מרל ואפילו לבנדר (נדיר).

8. לפומרניאן פרווה בעלת שתי שכבות

לפומרנים יש פרווה כפולה ועבה. למרות זאת התחזוקה של הפרווה לא קשה, אבל צריך לעשות אותה בתדירות גבוהה.

מומלץ להבריש את פרוותם פעמיים בשבוע בגלל עובי הפרווה והנשירה הגבוה. ככל שתברישו את הפומרניאן יותר כך הוא ישיר פחות.

כלל אצבע טוב הוא שאם אתם יכולים להעביר את מסרק הכלבים בקלות בפרוות הפום מבלי שתתקעו על ידי גושי שיער או קשרים, זה סימן שאתם מברישים את הפרווה מספיק.

9. כינויים ושמות חיבה של פומרניאן

לפומרנים יש הרבה כינויים. הנה רשימה של כמה בלבד:

פומי, פומפום, פום, כלב הדובון, כלב השועל.

אם אתם שוקלים להכניס לחיים שלכם גור פומרניין חדש אולי אחד מהכינויים האלה יתאימו לו ולכם. אם לא, אתם מוזמנים לקבל כאן רעיונות מיוחדים ויפים לשמות לכלבים שיתאימו למידותיו הקטנות ואישיותו הגדולה.

10. הפומרניין נולד להתפנק

פומרנים אוהבים שכל תשומת הלב ממוקדת בהם. רובם אוהבים להתלוות לבעלים שלהם כשהם מבצעים סידורים או מטיילים. חלקם אפילו נהנים שמלבישים אותם ולוקחים אותם ב"תיק הנסיעות" שלהם.

מצד השני, גזע זה גם יגיד לכם כשנמאס לו מכל תשומת הלב. אם אתה לא מבין את הרמזים שלהם, הם עשויים לתת לך נשיכה עדינה כדי שתבין שהם רוצים קצת זמן לבד.

11. החוש השישי

הפומרניאן מאוד קשוב למצב הרוח של הבעלים שלו, ונראה שיש להם חוש שישי בכל הנוגע למצב הרגשי של בעליו.

לכן כאשר הם רוצים לשחק איתך זו לא תמיד בקשה אישית. יכול להיות שהם חשו את הלחץ והחרדה שלך, ופשוט רוצים לעזור לך להרגיש טוב יותר.

לחצו כאן לקרוא עוד על גזע הפומרניין.

Similar Posts