ייתכן שפוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאקבל עמלה אם תלחצו על קישור ותרכשו דרכו פריט או שירות. זה מגיע ללא עלות נוספת מצדכם. מוזמנים ללמוד עוד בעמוד מדיניות הפרטיות

פומרניאן כלב פומרוניה מה חשוב לדעת לפני

10 דברים שכדאי לדעת לפני שמביאים פומרניאן לבית

1. הם יכולים להיפצע בקלות מגבהים. מה שנראה לנו כגובה נמוך יכול להיות גבוה מאוד עבור פום. לא כל כך בגלל הממדים הקטנים שלו אלא בגלל העצמות השבריריות שלו. אז אל תשאירו אותם ללא השגחה בקרבת מדרגות ולמדו אותם שלא לקפוץ על רהיטים או מהם. אתם אפילו יכולים לקנות להם רמפה קטנה שתעזור להם לעלות לרדת מהספה האהובה עליהם.

2. פומרניאנים הם אלופים במניפולציות. הם מאוד טובים בלבקש ולקבל מה שהם רוצים עם עיני הגור שלהם. אל תכנעו! אתם תיצרו רודן קטן ותובעני.

אם כל פעם תרחמו עליו אז בסוף יהיה לכם פומרניין עם עודף משקל, לא בריא ועצבני שנובח כל פעם שהוא לא מקבל כל מה שהוא רוצה. וזה מביא אותי לסעיף הבא…

3. נביחות מוגזמות. פומרנים נוטים לנביחות מוגזמות אם לא מאלפים אותם כראוי. אז שימו לב ואלפו אותם בכדי למנוע זאת. חפשו עזרה מקצועית במידת הצורך, מכיוון שאינכם רוצים בסופו של דבר פום עם נביחות בלתי פוסקות ללא סיבה אמיתית, במיוחד, אך לא רק אם אתם גרים בבניין דירות בו שכניכם לא יעריכו נביחות מתמידות או לעיתים קרובות מאוד.

אם אתם שוכרים אולי אפילו תידרשו לעזוב או למסור את הכלב בגלל התלונות של השכנים. ככל שמאמנים אותו מוקדם לא לנבוח יתר על המידה, כך טוב יותר. אילוף בשלב מאוחר יותר, ייקח הרבה יותר זמן.

אז אתם יכולים ללמד כלבים זקנים טריקים חדשים אבל זה יהיה קשה וארוך יותר.

4. בריאות השיניים. בגלל גודל הפה של כלב הפומרניין, אבנית מצטברת הרבה יותר בקלות מתחת לקו החניכיים, ויש סבירות גבוהה יותר שפומרניין יפתח מחלות חניכיים מאשר גזעים אחרים.

אז אם אתם מתכננים לגדל פומרניאן, וודאו שאתם יכולים לצחצח את שיני הפום שלכם פעם ביום ולהתחיל מוקדם ככל האפשר כדי להרגיל אותם.

אם לא תרגילו אותם מגיל צעיר, זה יכול להיות קשה לביצוע יותר מאוחר כשהפומרניאן בוגר.

צחצוח שיניים מגיל צעיר יעזור גם להימנע מעלויות וטרינריות עתידיות של ניקוי שיניים מקצועי שאינו זול אך הכרחי לבריאות הפום שלך בשלב כלשהו, ​​כך שהפחתת התדירות על ידי צחצוח שיניים מדי יום יכולה באמת לעזור.

אפשר גם להשתמש בתרסיס דרך הפה או בתוסף שיניים למים. ניתן להשתמש בשיטות אלה כתוספת מועילה אך אין להשתמש בהן במקום הצחצוח.

5. קיבולת שלפוחית ​​השתן. לפומרניאן הקטן יש גם שלפוחית ​​שתן קטנה. כך שאם הם צריכים להתאפק יותר מדי, חוץ מכאבים וחוסר נוחות זה יכול להוביל לכל מיני בעיות כגון דלקת בדרכי השתן.

תחשבו איך הייתם מרגיש אם ממש צריכים לעשות פיפי אבל חייבים להתאפק עוד 3 עד 4 שעות. כנראה שתשתגעו.

לכן, אם אתם עובדים שעות ארוכות ואין מי שיוציא את הפומרניאן לטיול כל אותם שעות , פיתרון אחד יהיה להשתמש בפד לכלב לעשיית צרכים בתוך הבית, כך שהם תמיד יוכלו לעשות מה שהם צריכים מתי שהם צריכים, גם אם אתה לא שם.

אם הפומרניאן מאומן לעשות על הפד, הוא יכול להתבלבל בין הפד למשטחים רכים אחרים בבית כמו שטיח. זה יכול לקרות גם אם הפום שלכם מאומן לחלוטין מכיוון שהמשטח עבורם יכול להיראות די דומה. אז תצטרכו לקבל את זה או למצוא פתרונות כמו סגירת דלתות לחדרים עם שטיחים למשל.

6. כתמי דמעות. פומרנים נוטים לדמוע, ולכן כתמי דמעה שכיחים מאוד אצל הפומרניין. הימנעו מלתת אוכל אנושי מלוח לפום שלכם. זה לא טוב לכלב שלכם וגם מגביר את הנטייה לדמוע. בנוסף, חשוב לנקות את האזור סביב עיניהם מדי יום פעם ביום.

אם יש לכם פומרניין לבן, אז כתמי הדמעות יהיו אפילו יותר בולטים ללא ניקוי שוטף.

פומרניאן חום לבן מסתכל קדימה בחוץ
פומרניאן חום לבן מסתכל קדימה

7. אלרגיות עור. גזע הפומרניין נוטה למגוון של אלרגיות בעור.

בגלל שעורם מכוסה על ידי פרווה כפולה וארוכה שלהם קשה לשים לב לסימנים ולאלרגיות אלו. לכן חשוב לבדוק את העור ביסודיות לפחות פעם בשבוע כדי לוודא שאין סימנים מוקדמים של אלרגיות בעור ולטפל בזמן אם מגלים פצע או נגע כלשהו.

אלרגיות בעור יכולות להיות קשות למדי אם הן לא מתגלות בזמן וייקח זמן רב יותר להחלים מהסימפטומים.

8. הברשה וסירוק של הפומרניין. חשוב להבריש את פרוות הפומרניאן פעמיים או שלוש בשבוע, ובתקופות שהפומרניין משיר יותר, אפילו כל יום.

אם לא תעשו זאת, אז הפומרניאן יסבול מקשרים וגושי שיער שיהיה קשה מאוד להתיר.

דרך לדעת אם תדירות ההברשה מספקת, היא לראות אם אפשר להעביר את המברשת בקלות על הגוף באופן רציף בלי שגוש שיער יעצור אותה.

9. גזירת ציפורניים. כלבי פומרניאן זקוקים לגיזום ציפורניים מכיוון שהם לא שוחקים ציפורניים בחוץ כמו כלבים פעילים יותר. זו משימה עדינה שכן לציפורני הכלב יש כלי דם ואם חותכים קרוב מדי לכף הרגל זה גורם לכאב ודימום.

כמובן שניתן לבקש מהספר לעשות את זה.

בכל מקרה כשאת שומעת את הציפורניים של הפומרניאן משמיעות קולות נקישה כאשר הוא הולך או רץ על משטח קשה כגון פרקט למשל, אז זה סימן שהגיע הזמן לקיצוץ ציפורניים.

אם אתם רוצים לגזוז את ציפורני הפום לבד, אז חשוב לבחור קוצץ ציפורניים לכלבים בחוכמה כיוון שהוא צריך להיות קטן, מתאים לגודל הזעיר של הפומרניאן.

כמובן שתזדקקו לתרגול מסוים ואולי גם הדרכה לאיך לגזוז את ציפורניו, אך לאחר שתשלימו את המשימה כמה פעמים, זה יהיה קל ופשוט.

10. האזור סביב הישבן של הפומרניין. נסו לשמור עליו מגולח, אחרת כאשר הפומרניאן עושה את צרכיו חלק מהשאריות יכול להשאר שם, להסריח וללכלך. בשביל זה חשוב להשתמש בגוזז שיער לכלבים.

רוצים עוד? קראו 11 עובדות מפתיעות על הפומרניאן, את חלקן בטוח לא ידעתם!

Similar Posts