ייתכן שפוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאקבל עמלה אם תלחצו על קישור ותרכשו דרכו פריט או שירות. זה מגיע ללא עלות נוספת מצדכם. מוזמנים ללמוד עוד בעמוד מדיניות הפרטיות

שנאוצר ננסי

שנאוצר ננסי

השנאוצר הננסי הוא כלב קטן ומפתיע, מלא חיים ובעל מראה מיוחד, ואם חשבתם לאמץ אחד המשיכו לקרוא עוד על גזע מקסים זה והאם הוא מתאים לכם.

שנאוצר ננסי הוא גזע קטן ממשפחת כלבי הטרייר שמוצאו מגרמניה. יש לו פרווה באורך בינוני שאינה משילה הרבה, זקן וגבות עבותים שנותנים לו מראה "סבאי" ומבנה מרובע. הם כלבים קטנים ועמידים ומקורם מהשנאוצר הסטנדרטי הגדול יותר. הם יכולים להסתגל למגורים בדירה או להסתובב בחוץ. ובדרך כלל הם מאוד ערניים ומשפחתיים.

ההיסטוריה של השנאוצר הננסי

המקור של השנאוצר הננסי הוא בשנאוצר הסטנדרטי (הבינוני) שכבר במאה ה- 15 שימש ככלב חווה בגרמניה להגנה על רכוש, סיוע ברעיית בעלי חיים, ואפילו ציד מזיקים.

ואז, בסוף המאה ה-19, החקלאים רצו כלב קטן יותר שיוכל לצוד חולדות ושאר מזיקים קטנים יותר. הם עשו זאת ע"י הרבעת השנאוצר הסטנדרטי עם כלבי פודל ואפינפינצ'ר מה שהביא ליצירת השנאוצר הננסי. השילוב של גזעים אלו הפך את השנאוצר הננסי לכלב לידידותי, צייתן ולהוט לרצות בהשוואה להרבה כלבים אחרים בקבוצת הטרייר.

עוד דבר ייחודי בשנאוצר הננסי לעומת גזעי טרייר אחרים הוא שאין לו דם בריטי בעורקיו וזאת בניגוד לרוב המכריע של גזעי הטרייר שפותחו באי הבריטי. אולי זה גם מסביר את השוני באופיו לעומת גזעי הטרייר האחרים.

כיום, השנאוצר הננסי כבר לא משמש לציד חולדות ועבודות חווה אחרות והוא משמש בן לוויה מקסים וידידותי שכל רגע איתו הוא חוויה. מבין שלושת גזעי השנאוצר, הננסי הוא הפופולרי ביותר במדינות רבות.

שנאוצר ננסי אופי

לשנאוצרים מיניאטוריים יש בדרך כלל אופי עליז ועירני. הם נוטים להיות רעשניים למדי ומהווים כלבי שמירה טובים. בדרך כלל יש להם אישיות מלאת חיבה והם ונהנים לשחק עם משפחתם.

הם זן נאמן להפליא וברגע שיש לך את האמון שלהם, הם יעקבו אחריך מקרוב לכל מקום שתלך. הם לא מסוג הכלבים שיישבו ויצפו בך מהספה או יאפשרו לך להתקלח בשלווה.

בשל ערנותם ונאמנותם הם נוטים להתריע בנביחות כמעט על כל דבר: זרים בדלת או כאלה שעוברים ברחוב, דלת מכונית נטרקת או אולי אפילו קריאה רחוקה שאנחנו בני האדם לא מסוגלים לשמוע.

עם זאת, ברגע שאדם חדש נכנס לבית, הם כלבים חכמים מספיק כדי להקשיב לבעליהם ואפילו לשים לב לדרך שבה הוא מתנהג עם האורח, ואחרי שהבהרת שמדובר באורח רצוי, הוא בדרך כלל ממהר לקבל את פניו בנשיקות וכשכשוך בזנב.

כמו שכבר הזכרנו, כלבים אלה לא מאמינים במרחב אישי וכאשר אתם בעלים של שנאוצר זעיר, תצפו שהוא יהיה בחיקכם או לרגליכם כל הזמן.

מדובר בכלבים ידידותיים והם יכולים להיות מאושרים מאוד במשקי בית עם כלבים אחרים, והם מסתדרים מצוין בבתים עם ילדים וקשישים. ילדים קטנים יותר צריכים להיות בפיקוח צמוד עם שנאוצרים ננסיים, בדיוק כמו עם כל גזע, וללמד אותם כיצד לקיים אינטראקציה נכונה עם בעלי חיים.

חתולים הם רעיון פחות טוב בשל דחף הטרף של השנאוצר הננסי, אבל אם הם מתרועעים עם החתול בתור גורים, הם חכמים מספיק כדי ללמוד לראות בחתולים כשותפים לדירה ולא כציד.

שנאוצר ננסי אילוף

הם קלים להפליא לאימון, ואוהבים ללמוד טריקים וכישורים חדשים. שמירה על גירוי נפשי של השנאוצר הננסי שלכם היא משימה חשובה, כי החבר'ה הקטנים והמבריקים האלה יחפשו איך לבדר עת עצמם לבד אם ישתעממו.

זכור שהשנאוצר הזעיר נולד להיות צייד קטן, והאינסטינקט הזה עדיין טבוע בו. יש לו דחף טרף גבוה מאוד, ואתם בהחלט יכולים לצפות למצוא מדי פעם לעכבר מת, או חיה קטנה אחרת על מפתן דלתכם אם תתנו לו לצאת ללא רצועה (דבר לא מומלץ שכן מעבר לכך הוא עלול לאאבד במהלך מרדף אחר טרף).

חשוב מאוד להיות עיקביים עם האילוף שלו ובמיוחד בציות. אם השנאוצר הקטן שלכם ילמד פעם אחת שהוא יכול לא לציית, זה שיעור שהוא לעולם לא ישכח, ויהיה קשה יותר לשמור אותו צייתן.

קל לאלף את הגורים האלה עם חיזוק חיובי ועקביות (ופינוק או שניים). שנאוצרים מיניאטוריים ממהרים ללמוד פקודות בסיסיות כמו לשבת ולהישאר, ואפילו טריקים מורכבים יותר.

שנאוצר ננסי ונביחות

השנאוצר הננסי הוא כלב קטן וסתגלתן שישמח לחיות אתכם בדירה, כל עוד המוח שלהם עסוק והם מקבלים הרבה זמן איתכם. אבל עדיין הנטייה שלהם לנביחות חזקה, ואתם יכולים לצפות לקבל התראה על רעשים שלא ידעת על קיומם קודם לכן. אם לדירה שלכם יש קירות דקים או שכנים שמתעצבנים  בקלות, אולי כדאי לכם לשקול כלב מגזע אחר.

למרות זאת, ניתן לאמן אותם לא לנבוח. הם כלבים חכמים ואוהבים; הם אומנם עצמאיים אבל עדיין רוצים לרצות. בכל מקרה בגלל הנטייה הזאת לנביחות צריך להבין שאם זאת בעיה בשבילכם עליכם להתכונן לאילוף עקבי בעניין, וגם אז הדבר לא יוכל לעולם לבטל לחלוטין את הנטייה המולדת של גזע זה לנביחות.

שנאוצר ננסי מראה

השנאוצר הננסי נוצר מעירוב פודל ואפנפינצ'ר עם השנאוצר הסטנדרטי והוא כלב קטן, שרירי ומוצק במשקל שבין 5.5 ק"ג ל- 9 ק"ג לזכר ועד 8 ק"ג לנקבה וגובה שבין 30 ל – 36 ס"מ לשני המינים.

קשה לפספס את הגבות העבותות והזקן שמקנים לו מראה מיוחד ואנושי ויש כאלה שאומרים "סבאי".  יש לו עיניים שקדיות בצבע חום כהה וראש רבוע .

הזנב שלו ממקום גבוה וזקוף.

מבנה הגוף שלו קופסתי (מה שאומר שהאורך והגובה שלו כמעט זהים) המקובל לכל סוגי השנואצר והוא בכל פרווה כפולה וזיפית באורך בינוני עד הארוך.

הפרווה של  השנאוצר המיניאטורי גדלה במהירות ומקנה לו באופן טבעי מראה מדובלל בשל אופי השיער שלו, אך התספורת המקובלת עבור שנאוצרים היא קצרה בגופם ובראשם וארוכה יותר בכפות הרגליים, בבטן ובחוטם. הצבעים של השנאוצר הננסי כוללים שחור מלא, מלח ופלפל, שחור וכסף, והלבן המלא השנוי במחלוקת .

 שנאוצר ננסי טיפוח

קל מאוד לתחזק את שיערו של שנאוצר ננסי, וזה טוב כי הוא זקוק לטיפוח לעתים קרובות למדי. הפרווה הכפולה והזיפית שלהם כמעט ולא משירה, מה שהופך את השנאוצר המיניאטורי ל"היפואלרגני" ונהדר עבור משפחות שבהם יש הסובלים מאלרגיה לכלבים. עם זאת, הפרווה שלהם גדלה מהר מאוד, מה שאומר יותר ביקורים אצל הספר.

מלבד זאת, יש את התחזוקה הסטנדרטית של כלבים לשיניים, ציפורניים ואוזניים. הפרווה המחוספסת והשמנונית באופן טבעי תשמור על עצמה נקייה יחסית מקשרים וראסטות.

שנאוצר ננסי פעילות גופנית

לשנאוצרים ננסיים יש הרבה אנרגיה והם יצטרכו פעילות גופנית מדי יום. זמן משחק בחצר האחורית או בגינת הכלבים יהיה נחמד, אבל הכי הם יעריכו סוג של משחק או עבודה להתמקד בהם. זה יכול להיות משהו פשוט כמו לזרוק להם כדור שהם צריכים להחזיר לכם או לצרף אותם לריצה או הליכה מהירה. הם גם ישמחו להשתתף בתחרויות זריזות וחפירה לכלבים.

אם יש לכם חצר מגודרת בו הם יכולים לרוץ ולרדוף אחרי כדור בבטחה וליהנות מזמן משחק אתכם זה יהיה מושלם. השמחה הגדולה ביותר שלהם היא להיות עם המשפחה שלהם ולעשות פעילויות ביחד. לשנואצרים ננסיים יש דחף טרף חזק, ולכן אסור לשחרר אותם ברצועה כשהם אינם בשטח מגודר, מכיוון שהם עלולים לא לעמוד בפני הדחף לרדוף אחרי חיות קטנות.

שנאוצר ננסי אפור לבן רץ

שנאוצר ננסי בריאות

מטבעם, שנאוצרים ננסיים נוטים להשמנה ולכן תצטרכו לפקוח עין על כמה הם אוכלים, להגביל את כמות הפינוקים בין הארוחות ולהבטיח שהם עושים מספיק פעילות גופנית מדי יום כדי לשרוף את מה שהם אוכלים. אחרת, השנאוצר הקטן שלכם יכול לסבול ממשקל עודף בקלות.

נטייה זו להשמנה יכולה גם להוביל לבעיות כמו היפרליפידמיה, דלקת לבלב ואבנים בדרכי השתן. קטרקט יכול גם להוות בעיה עם  לגזע.

לזן יש גם נטייה תורשתית לסוכרת שלא נובעת ממשקל או אורח חיים או דברים הקשורים לסכרת סוג 2. אלא יותר לסוג 1. זו הסיבה שלא ניתן לטפל בסוכרת של כלב דרך דיאטה וצריך לתת להם אינסולין.

מחלה שכיחה נוספת בקרב שנאוצרים בכל גודל נקראת תסמונת קומדון, הגורמת להיווצרות בליטות קטנות ומלאות מוגלה לאורך גבו של הכלב. בליטות אלו אינן כואבות אלא אם הן נפתחות ומזדהמות. ישנם מספר טיפולים מקומיים זמינים וכמובן יש להתייעץ עם הוטרינר בעניין. תיאורטית, תסמונת קומדו יכולה להופיע בכל גזע, אבל היא נפוצה בשנאוצרים ננסיים.

שאלות נפוצות

האם שנאוצרים ננסיים הם כלבי משפחה טובים?

שנאוצרים ננסיים מאומנים היטב ויכולים להיות כלבי משפחה מצוינים. הם בדרך כלל סובלניים לילדים ונהנים מזמן משחק משפחתי.

לשם מה גידלו שנאוצרים ננסיים?

מקורו של השנאוצר הננסי הוא מהשנאוצר הסטנדרטי, הפודל והאפנפינצ'ר והוא פותח בסוף המאה ה-19 כדי לשמש כצייד חולדות בחוות. הם גם שימשו כחיות מחמד משפחתיות ידידותיות.

Similar Posts