ייתכן שפוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאקבל עמלה אם תלחצו על קישור ותרכשו דרכו פריט או שירות. זה מגיע ללא עלות נוספת מצדכם. מוזמנים ללמוד עוד בעמוד מדיניות הפרטיות

פירות לכלבים מה מותר ומה לא והאם בריא

17 פירות לכלב – מה מותר ומה אסור

פירות מומלצים ובריאים לבני אדם, אך מערכת העיכול של הכלבים שונה משלנו ולמרות שיש פירות שטובים להם בכמויות מתונות יש גם כאלה שלא. אז לפני שאתם חולקים חתיכת פרי עם הכלב שלכם, חשוב לדעת אילו פירות מותר להם לאכול ואיך ואילו פירות מסוכנים לכלב.

פירות טריים או קפואים מכילים מים, סיבים תזונתיים, סוכר טבעי, ויטמינים ומינרלים, ועבורנו בני האדם, שזקוקים לחלבונים, פחמימות, סיבים וחומרים מזינים כדי להיות בריאים וחזקים, פירות הם לעתים קרובות בחירה מעולה.

האם אותו דבר נכון לגבי פירות לכלב? באופן כללי, כן. אומנם רוב הכלבים שחיים אתנו מקבלים את כל הצרכים התזונתיים שלהם מהמזון לכלבים. אז אם הכלב שלכם בריא ואוכל כמויות מומלצות של תזונה מסחרית, הוא מקבל כל מה שהוא צריך ממנה, ופירות יכולים להיות חלק קטן מהתזונה שלו או פשוט לשמש כפינוק או פרס על התנהגות רצויה.

המשיכו לקרוא וגלו אילו פירות מותר ואילו אסור לתת לכלבכם.

האם כלבים צריכים לאכול פירות?

כלבים לא צריכים אבל כן יכולים לאכול פירות רבים, טריים או קפואים. רק וודאו שהמנה בגודל שמתאים להם ושהם לא עלולים להיחנק ממנה!

חשוב לזכור שיותר מדי סיבים תזונתיים עלולים לגרום לכלבים כאבי בטן, ויותר מדי סוכר עלול לגרום להם בחילה. אבל באופן כללי פירות הם פינוק נהדר, שיעניק נוזלים וחומרים מזינים לכלבכם עם כמות מופחתת של קלוריות, לעומת פינוקים מסחריים לכלבים.

זכרו את כלל ה90% – 10% שאומר שלא יותר מ-10 אחוז מהקלוריות היומיות של הכלב שלכם יכולים להיות ממזון שהוא לא חלק מהתזונה הרגילה שלו. זה כולל פירות וכל דבר אחר שאינו חלק מהתזונה המאוזנת והמדודה שלו.

בעיות בריאותיות אינדיבידואליות של כלבים עשויות לחייב ייעוץ וטרינרי לגבי פירות ומאכלים אחרים לכלבכם שכן לדוגמא פירות מכילים סוכר שפחות טוב לכלבים עם סוכרת וכן ייתכן שכלבים מסויימים אלרגיים לפירות שהם בדרך כלל בטוחים לכלבים.

מעבר לכך יותר מדי פירות אומר גם יותר מדי קלוריות, יותר מדי שומן, או יותר מדי נתרן שיכול להזיק לכלבכם ומגבירים את הסכנה לסוכרת עודף משקל ואפילו יתר לחץ דם.

כלבים לא צריכים אבל כן יכולים לאכול פירות רבים, טריים או קפואים. רק וודאו שהמנה בגודל שמתאים להם ושהם לא עלולים להיחנק ממנה!

חשוב לזכור שיותר מדי סיבים תזונתיים עלולים לגרום לכלבים כאבי בטן, ויותר מדי סוכר עלול לגרום להם בחילה. אבל באופן כללי פירות הם פינוק נהדר, שיעניק נוזלים וחומרים מזינים לכלבכם עם כמות מופחתת של קלוריות, לעומת פינוקים מסחריים לכלבים.

זכרו את כלל ה90% – 10% שאומר שלא יותר מ-10 אחוז מהקלוריות היומיות של הכלב שלכם יהיו ממזון שהוא לא חלק מהתזונה הרגילה שלו. זה כולל פירות וכל דבר אחר שאינו חלק מהתזונה המאוזנת והמדודה שלו.

בעיות בריאותיות אינדיבידואליות של כלבים עשויות לחייב ייעוץ וטרינרי לגבי פירות ומאכלים אחרים לכלבכם שכן לדוגמא פירות מכילים סוכר שפחות טוב לכלבים עם סוכרת וכן ייתכן שכלבים מסויימים אלרגיים לפירות שהם בדרך כלל בטוחים לכלבים.

מעבר לכך יותר מדי פירות אומר גם יותר מדי קלוריות, יותר מדי שומן, או יותר מדי נתרן שיכול להזיק לכלבכם ומגבירים את הסכנה לסוכרת עודף משקל ואפילו יתר לחץ דם.

פירות שכלבים יכולים ולא יכולים לאכול

הרשימה הבאה היא רשימה חלקית בלבד של חלק מהפירות הפופולריים ביותר והאם כלבכם יכול או לא לאכול מהם.

אבוקדו לכלב

לא, אסור לכלבים לאכול אבוקדו. אמנם אבוקדו בריא ומומלץ לבני אדם, אך אסור לתת אותו לכלבים כלל. הגלעין, העור והעלים של האבוקדו מכילים פרסין, רעלן שגורם לרוב להקאות ושלשולים אצל כלבים. בחלק הפנימי הבשרני של הפרי אין כמות פרסין כמו בשאר הצמח, אבל זה עדיין יותר מדי עבור כלבים.

רוצים לגלות עוד? לחצו כאן ללמוד על אבוקדו וכלבים.

ואם תהיתם, כן, אבוקדו הוא פרי (כי יש לו זרע).

אבטיח לכלב

כן, כלבים יכולים לאכול אבטיח. חשוב להסיר תחילה את הקליפה והזרעים, מכיוון שהם עלולים לגרום לחסימת מעיים, אך בשר האבטיח בטוח לכלבים. הוא מלא בויטמין A, B-6 ו-C, כמו גם אשלגן. אבטיח הוא 92 אחוז מים, כך שזו דרך מצוינת לעזור ולשמור שכלבך יצרוך את כמות הנוזלים שהוא צריך בימי הקיץ החמים.

כלב אוכל פלח אבטיח

לחצו להצעות הכנה ועוד של אבטיח לכלב.

אגס לכלב

כן, כלבים יכולים לאכול אגסים. אגסים הם חטיף נהדר מכיוון שהם עשירים בנחושת, ויטמינים C ו-K וסיבים תזונתיים. רק הקפידו לחתוך את האגס לגודל נגיס לכלבכם והסירו תחילה את הליבה והזרעים, מכיוון שהזרעים מכילים עקבות של ציאניד והליבה קשה ומהווה סכנת חנק. יש להימנע לחלוטין מאגסים משומרים בגלל תוספת הסירופים הממותקים שם שממש לא בריאה לכלבכם.

אגסים וכלבים, לחצו על הקישור לגלות עוד.

אוכמניות לכלב

כן, כלבים יכולים לאכול אוכמניות. אוכמניות הן מזון-על עשיר בנוגדי חמצון, המונעים נזק לתאים בבני אדם ובכלבים כאחד. הם עמוסים בסיבים ובפיטוכימיקלים גם כן. נסו אוכמניות כחלופה לפינוקים שנרכשו בחנות.

אוכמניות כחולות בריאות לכלב

אננס לכלב

כן, אננס בטוח לכלבים למאכל. כמה נתחי אננס הם פינוק מתוק נהדר לכלבים, כל עוד מסירים את הקליפה והכתר החיצוני הקוצני תחילה. הפרי הטרופי מלא בויטמינים, מינרלים וסיבים. הוא מכיל גם ברומלין, אנזים המקל על הכלבים לספוג חלבונים.

רוצים לגלות עוד על אננס לכלבים כולל מה הקשר בין אננס לאכילת צואה? לחצו כאן לקרוא איך וכמה אננס אפשר לתת לכלב שלכם.

אפרסק לכלב

כן, אפרסקים בטוחים למאכל לכלבים. כמות קטנה של אפרסק טרי או קפוא חתוך הם מקור מצוין לסיבים וויטמין A, ויכולות אפילו לעזור להילחם בזיהומים, אבל בדיוק כמו דובדבנים, הגלעין מכיל ציאניד. כל עוד חותכים לגמרי מסביב לגלעין, אפרסקים טריים יכולים להיות פינוק קיץ נהדר. אפרסקים משומרים לעומת זאת הם סיפור אחר, מכיוון שהם בדרך כלל מכילים כמויות גבוהות של סירופים ממותקים, יש להימנע לחלוטין מלתת אותם לכלבכם.

לחצו כאן לגלות עוד על הסכנות ואיך בכל זאת ניתן לתת אפרסק לכלב.

בננות לכלב

כן, כלבים יכולים לאכול בננות. במידה, בננות הן פינוק דל קלוריות נהדר לכלבים. הן עשירות באשלגן, ויטמינים, ביוטין, סיבים ונחושת. הם דלים בכולסטרול ובנתרן, אבל בגלל תכולת הסוכר הגבוהה שלהם, יש לתת בננות כפינוק, ולא חלק מהתזונה העיקרית של הכלב שלך.

לחצו כאן לגלות איך וכמה בננה ניתן לתת לכלבכם.

דובדבנים לכלב

לא, אסור לכלבים לאכול דובדבנים. למעט החלק הבשרני סביב הזרע, צמחי הדובדבן מכילים ציאניד ורעילים לכלבים. ציאניד משבש את הובלת החמצן התאי, מה שאומר שתאי הדם של הכלב שלך לא יכולים לקבל מספיק חמצן. אם הכלב שלכם אוכל דובדבנים, שימו לב לאישונים מורחבים, קשיי נשימה וחניכיים אדומות, שכן אלו עשויים להיות סימנים של הרעלת ציאניד.

דלעת לכלב

כן, דלעת היא בחירה מצוינת וחטיף בריא מאוד לכלבים. בנוסף לעזרה עם העור והפרווה של הכלב שלך, זה נהדר לעיכול ויכול לעזור לרפא גם שלשולים וגם עצירות. רק זכרו שאסור להאכיל את הכלב שלכם בתערובת פאי דלעת. אם אתם קונים דלעת משומרת או מחית דלעת, וודאו שזה 100% דלעת. ישנם גם הרבה פינוקים לכלבים שמכילים דלעת בשוק.

חמוציות לכלב

כן, חמוציות בטוחות לכלבים למאכל. גם חמוציות טריות וגם חמוציות מיובשות בטוחות למאכל לכלבים בכמויות קטנות. זו שאלה אחרת  האם הכלב שלך יאהב את הטעם. כך או כך, מתינות חשובה בהאכלת חמוציות לכלבים, כמו בכל פינוק, שכן יותר מדי חמוציות עלולות להוביל לקלקול קיבה.

מלון לכלב

כן, מלון בטוח לכלבים. המלון עמוס בחומרים מזינים, דלים בקלוריות, ומקור נהדר למים וסיבים. עם זאת, הוא עשיר בסוכר, ולכן יש לתת ממנו במידה, במיוחד עבור כלבים הסובלים מעודף משקל או סוכרת.

מנגו לכלב

כן, כלבים יכולים לאכול מנגו. פינוק הקיץ המתוק הזה עמוס בארבעה ויטמינים שונים: A, B6, C ו-E (תוסף ויטמין E לכלב, האם צריך?) . יש בהם גם אשלגן וגם בטא-קרוטן וגם אלפא-קרוטן. רק זכרו, כמו ברוב הפירות, הסר תחילה את הגלעין הקשה, מכיוון שהוא מכיל כמויות קטנות של ציאניד ועלול להפוך לסכנת חנק. מנגו עשיר בסוכר, אז תנו אותו לכלבכם כפינוק במתינות.

לחצו על הקישור אם אתם רוצים ללמוד איך לפנק את כלבכם עם פרי המנגו.

ענבים לכלב

לא, אסור לכלבים לאכול ענבים. ענבים וצימוקים (שהם בעצם ענבים מיובשים) הוכחו כרעילים מאוד עבור כלבים ללא קשר לגזע, מין או גיל הכלב. למעשה, ענבים כל כך רעילים שהם יכולים להוביל לאי ספיקת כליות פתאומית חריפה.

פרי פטל לכלב

כן, כלבים יכולים לאכול פטל. הם מכילים נוגדי חמצון שטובים לכלבים. הם דלים בסוכר וקלוריות, אך עשירים בסיבים, מנגן וויטמין C. פטל טוב במיוחד לכלבים מבוגרים מכיוון שיש להם תכונות אנטי דלקתיות, שיכולות לסייע להזדקנות המפרקים. עם זאת, הם מכילים כמויות קטנות של קסיליטול, אז הגבילו את כמות הפטל שאתם נותנים לכלב שלכם לפי גודלו ואם אתם לא בטוחים, התייעצו עם וטרינר שמכיר את כלבכם.

תותים לכלב

כן, כלבים יכולים לאכול תותים. תותים מלאים בסיבים וויטמין C. יחד עם זה, הם מכילים גם אנזים שיכול לעזור להלבין את השיניים של הכלב שלכם בזמן שהוא או היא אוכלים אותן. הם מכילים סוכר, אז הקפידו לתת אותם במידה.

תפוזים לכלב

כן, כלבים יכולים לאכול תפוזים. תפוזים הם מקור מצוין לויטמין C, אשלגן וסיבים, ובכמויות קטנות, הבשר העסיסי של תפוז יכול להיות פינוק טעים לכלב שלך. וטרינרים כן ממליצים לזרוק את הקליפה ולתת לכלב רק את בשר התפוז, מינוס כל זרעים. קליפת התפוז קשה למערכת העיכול שלהם, והשמנים עלולים לגרום לכלב שלכם ממש לעקם את האף הרגיש שלו.

תפוז וכלבים, לחצו על הקישור לגלות מה ואיך.

תפוחי עץ לכלב

כן, כלבים יכולים לאכול תפוחים. תפוחים הם מקור מצוין לויטמינים A ו-C, כמו גם סיבים עבור הכלב שלך. הם דלים בחלבון ושומן, מה שהופך אותם לחטיף המושלם עבור כלבים מבוגרים. רק הקפידו להסיר את הזרעים והליבה תחילה. אפשר גם להגיש אותם קפואים כחטיף במזג אוויר חם. אפשר למצוא תפוח כמרכיב בפינוקי כלבים בטעם תפוח.

שאלות קשורות

האם אפשר לתת פירות לכלב כל יום?

כל עוד מדובר בפירות בטוחים לכלבים, אפשר לתת מהם כמויות קטנות (זכרו את כלל ה 90/10) , והם יהיו אופציה טובה כפינוקים בריאים! רק חשוב לשים לב לאופן ההגשה כדי להימנע מסכנת חנק או נתינת חלק מהפרי שמסוכן לכלבכם (בשביל זה בדקו את הפרי הספציפי ואיך ניתן לתת ממנו).

האם כלבים יכולים לאכול יותר מדי פירות?

מתינות היא המפתח בשילוב פירות בארוחות של הכלב שלך. כמות מוגזמת של פירות (אפילו פירות בטוחים) עלולה לגרום לגירוי מעיים, שלשולים או נפיחות. מומלץ שכל מזון מחוץ לתזונה העיקרית של הכלב שלכם יהיה פחות מ-10% מצריכת הקלוריות הכוללת שלו.

לסיכום

פירות לכלב יכולים להיות פינוק ותוספת מעולה לתזונה שלו. הם יכולים להוות תחליף לפינוקים המסחריים או תוספת מדי פעם. חשוב לוודא שמדובר בפרי שאינו רעיל (ראה לעיל ובדוק עם הווטרינר שלך) לכלבים, שהם לא גורמים להם לבעיות קיבה (את זה תגלו אחרי שתתנו לו) ושהוא לא אלרגי לפרי. ולכן כמו עם כל אוכל חדש מומלץ להתחיל עם כמות קטנה כדי לראות איך כלבכם מגיב.

כמובן שבכל פרי יש חלקים בטוחים ולא בטוחים לכלבכם כך שחשוב להסיר גרעינים, קליפה או כל חלק אחר שכלבכם לא אמור לצרוך ולחתוך לו את הפרי לגודל שמתאים לו כדי להימנע מסכנת חנק.

שמרו על כלל ה 90/10 וזהו!

אפשר לשבת בנחת ולהינות עם כלבכם מפינוק מתוק של אמא אדמה, רק אתם והכלב שלכם.

לחצו כאן לגלות אילו עוד מזונות של בני אדם טובים ולא טובים לחברכם השעיר על ארבע.

Similar Posts