ייתכן שפוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאקבל עמלה אם תלחצו על קישור ותרכשו דרכו פריט או שירות. זה מגיע ללא עלות נוספת מצדכם. מוזמנים ללמוד עוד בעמוד מדיניות הפרטיות

פודל ננסי

אם אתם מתלבטים האם לאמץ פודל ננסי או פודל טוי או סתם סקרנים לגבי פודל ננסי אתם מוזמנים לגלות העל על הפודל הננסי.

פודלים ננסיים הם כלבים אינטליגנטים, אתלטיים שאוהבים חברות וקל להסתדר איתם. הם כלבי משפחה נפלאים הודות לחכמתם, ללהיטותם לרצות ולהתנהגות העדינה שלהם עם ילדים וחיות מחמד אחרות. הם קלים לאילוף ומשתלבים היטב ברוב הבתים והמשפחות. למרות שלפרווה המתולתלת שלהם יש נשירה נמוכה מאוד מה שהופך אותם להיפואלרגניים, הם דורשים טיפול וטיפוח.

המשיכו לקרוא כדי לגלות כל מה שרציתם לדעת כאן ב- alldog.

מקורו של גזע הפודל הננסי

מקורם של הפודלים בגרמניה ככלבי ציד ברווזים – השם פודל מגיע מהמילה pudelin, התייחסות בשפה הגרמנית לחיבתו של הגזע למים.

האינטליגנציה, יכולות השחייה והפרווה הכפולה שלהם שהגנה עליהם במים הפכו אותם לכלב האידיאלי להחזרת עופות מים שנפלו בנהר או בנחל שצדו בעליהם.

בעוד שהפודלים הסטנדרטיים היו הגזע הדומיננטי ששימש לציד, מועדוני ספורט רבים השתמשו בהמשך גם בבני משפחתם הקטנים יותר למטרה זו.

התספורת הידועה כסגנון הקונטיננטלי (עם הפונפונים במפרקי הרגליים, קצה הזנב והראש) שמאפיין את הפודל הוא יותר מסתם עניין אסתטי. התספורת הזאת נועדה במקור כדי לשמור על האיברים הרגישים יותר של הפודל מהקור במים הקפואים ובו בזמן שאר הגוף מסופר קצר יותר כדי לאפשר לכלבים את חופש התנועה שהם צריכים לשחות תוך הגנה על האיברים והמפרקים שלהם מהמים הקרים על ידי השארת השיער ארוך יותר באזורים אלה.

בטעות הרבה אנשים חושבים שמקור הפודל מצרפת ומכאן מטבע הלשון "פודל צרפתי". מקור הטעות הוא הפופולריות של הפודל שמשך את תשומת הלב של האליטה הצרפתית במאות הקודמות בזכות הטמפרמנט הידידותי והמראה שלהם. תכונות שהפכו את הגזע לפופולרי בכל רחבי אירופה.

מאמינים שהפודל הסטנדרטי היה הראשון בגזע ושהזן הטוי והננסי פותחו מאוחר יותר מהכלאה של פודלים שנולדו קטנים יותר בכדי להקטין את הגזע מבלי לערבב אותו עם גזעים אחרים.

מאפייני הפודל הננסי (פיזית)

הפודל הננסי גדול יותר מהפודל טוי. גובהו של פודל ננסי הוא בממוצע 35 ס"מ ומשקלו בד"כ בין 8 ל 14 ק"ג.  מה שהופך אותו לגבוה בהרבה ובעל משקל כפול ויותר מהפודל טוי שהוא בן דודו הקטן יותר המגיע לגובה ממוצע של 25 ס"מ ושוקל בין 3 ל – 4.5 ק"ג.

מבחינת צורה, הפודל הננסי בנוי כמו הסוגים האחרים. יש לו צורת גוף ריבועית, כלומר הגובה והאורך מהישבן עד סוף השכמות זהים פחות או יותר.

יש לו גוף אתלטי ושרירי הודות למוצאו ככלב אחזור מים עבור ציידי ברווזים.

כמו אחיהם לגזע, גם לפודל הננסי יש פרווה מתולתלת, פנים מלאות חיים ועיניים כהות.

הפודל המיניאטורי מגיע במגוון גוונים, כולל שחור, לבן, משמש, אפור, כסף וחום.

פודל ננסי אופי

בהשוואה לסוגים האחרים של הפודל, פודלים ננסיים נמצאים באמצע גם מבחינת מזג.

אז בעוד שפודל טוי יהיה קצת יותר היפראקטיבי, ובני דודיו הפודל הבינוני והענק יהיו הרגועים ביותר הפודל הננסי יהיה איפה שהוא באמצע.

כל סוגי הפודל, וגם הננסי, יכולים להיות ביישניים וקצת חרדתיים לפעמים כך שחשוב לספק להם חיים שלווים עם הרבה תשומת לב ואכפתיות.

פודלים מיניאטוריים / ננסיים הם חכמים, פעילים ושובבים. הם אוהבים להשתולל ולשחק כמעט ללא הפסקה בתור גורים וכלבים צעירים. כמו עם הרבה גזעים, גם אצלם רמות הפעילות משתנות עם הבגרות, אבל עדיין הפודל הננסי שלכם יישאר די פעיל גם בתור כלב בוגר.

הם אוהבים לרצות את בעליהם ולשמח אותם, ועם אילוף נכון הם יבצעו תרגילים שידהימו את כולם, אך גם עם אילוף בסיסי בעליהם יהנו מכלב מחונך ונוח לגידול.

עם אנשים זרים ואורחים

כשהם פוגשים מישהו חדש, התגובות שלהם יכולות לנוע בין ידידותיות מנומסת לביישנות. אופיים הרגיש מביא לפעמים לרגישות יתר וחרדה; אפשר להתגבר על כך בקלות עם סוציאליזציה ויצירת קשרים חברתיים מוקדמים לפודל הננסי שלכם.

עם ילדים ובע"ח אחרים

פודלים ננסיים הם כלבים שלווים שיודעים לשחק יפה עם ילדים, ועם סוציאליזציה נכונה, פודלים יכולים להיות ידידותיים גם עם חיות מחמד אחרות. אז הפודל הננסי שלכם יוכל לחיות בשלום עם כלבים ואפילו עם החתול המשפחתי. רוצים ללמוד איך? דלגו למאמר על פודלים וחתולים, איך לעשות שזה יצליח.

טיפול בפודל ננסי

פעילות וצרכים חברתיים

אל תתנו לגודל להטעות אתכם. הם אוהבים לרוץ במרחב ולשרוף את האנרגיה העודפת שלהם. אז חצר גדולה ומגודרת ו/או טיולים תכופים לגינת הכלבים הם יתרון.

מצד שני הגודל הקטן שלהם מאפשר להם להיות כלב נוח לגידול בדירה כל עוד הם מקבלים מענה לצרכי הפעילות הגופנית שלהם.

הם זקוקים להרבה פעילות ולא רק גופנית, אז הליכות או ריצות יומיות יחד עם משחקים ואינטראקציה זה לא המלצה אלא ממש צורך בשביל הגזע הקטן, האינטלגנטי והפעיל הזה.

גירוי פיזי ונפשי בצורה של משחקים ואימונים הם חשובים עבורם לא פחות, אז צפו שהפודל שלכם יצפה שתקדישו לו זמן כל יום לבילויים משותפים גם בתוך הבית. מומלץ מאוד לגוון עם צעצועים לכלבים.

וכמו שאמרנו הם כלבים מעולים עם ילדים וישמחו להיות חבר למשחקים שלהם.

פודלים ננסיים גם אוהבים לשחות, ושחייה יכולה להיות אימון מצוין עבורם. משחקי אחזור בצורת מרדף אחר כדורים ומקלות בחצר האחורית יהיו בילוי מושלם עבורם.

בגלל שהפודלים יכולים להיות חרדתיים, הם יסתדרו פחות בבית רועש וכאוטי עם הרבה אנשים שנכנסים ויוצאים כל הזמן, וסוציאליזציה מוקדמת תעזור לפודל הננסי שלכם לא להיות קופצני או ביישן מדי.

הפודלים לא אוהבים לבלות שעות רבות לבד ללא תשומת לב וגירוי נפשי, דבר שיכול לחזק אצלם את חרדת הפרידה. כמובן שלפעמים אין ברירה כי בכ"ז צריך לעבוד ולצאת לפעמים לשעות רבות מהבית ולכן מומלץ לאלף את כלבכם כדי לעזור לו ולספק לו צעצועים לכלבים כגון קונג לכלבים שיכול לספק לו אוכל ואתגר.

פודל ננסי לבן מסופר

פודל ננסי – טיפוח

הפרווה שלהם שלא הופכת אותם לרוב למתאימים מאוד לאנשים עם אלרגיות. אבל חוסר נשירה לא אומר שזה שהם לא צריכים טיפול ותחזוקה.

הפודל הננסי זקוק להברשה לפחות פעם ביומיים כדי למנוע גושי שיער. גושי שיער יכול להוביל לגירודים, פצעים ודלקות לחבר הקטן שלכם.

וכמובן כל פודל עם שיערו שלא נושר ופשוט גדל ומתארך זקוק לביקורים קבועים במספרה.

מעבר לזה חשוב לדאוג לניקיון הפה והשיניים שלו, בדיקה שהציפורניים שלו לא ארוכות מדי ואם כן לדאוג לגזום אותן ובדיקה כללית כולל אוזניים שניתן לעשות כאשר מברישים אותה.

פודל ננסי – תזונה

כגזע, לפודל אין בעיות תזונתיות ספציפיות. רק ודאו שיש להם תזונה בריאה עם מזון לכלבים באיכות גבוהה והרבה מים טריים ונקיים זמינים.

אתם יכולים להתייעץ עם הווטרינר לגבי המלצות על מזון עם הרכיבים התזונתיים הנכונים לגיל ולצרכים התזונתיים של הכלב שלכם.

אילוף פודל ננסי

הספורטאים הקטנים הללו מצטיינים גם באימוני צייתנות ובזריזות.

אין פלא שכן פודלים ננסיים הם חכמים במיוחד, קלים לאימון ונהנים לשמח את בני האדם שלהם. בהחלט שילוב מנצח!

מומלץ לשמור על אימונים בשיטת החיזוקים החיוביים, ושיהיו מהנים ולא חוזרים על עצמם. עידוד הפודל שלכם עם הרבה שבחים ושמירה על עקביות יעשו פלאים.

עוד דבר טוב הוא שפודלים ננסיים קלים בדרך כלל לאילוף לעשיית צרכים.

אולי תופתעו לדעת שגם בן דודו הקטן הפודל טוי לא נופל ממנו בחוכמה, כך שאם מעניין אתכם לגלות עוד על הדומה והשונה אתם מוזמנים להקליק ולגלות על פודל טוי מול פודל ננסי, השוואה.

פודל ננסי בריאות

פודלים ננסיים הם בדרך כלל כלבים בריאים עם חיים ארוכים של בין 10-18 שנים.

לצערנו לא חסרים כלבים נטושים וייתכן ותמצאו פודל ננסי גזעי באחד מהם, אבל אם לא מצאתם ואתם נחושים שזה הכלב שאתם רוצים אז חשוב שתחפשו אותו רק אצל מגדלים אמינים ובעלי מוניטין שבודקים את כלביהם באופן שגרתי עבור מצבים בריאותיים שפודלים ננסיים נוטים אליהם, כגון דיספלזיה של מפרק הירך, בעיות עיניים ובעיות אורטופדיות כמו פיקת הברך.

חשוב לשמור על בריאות כלבכם אבל אין ספק שגנטיקה טובה היא הצעד הראשון והחשוב, אז אם אתם החלטתם לחפש גור אצל מגדל של הגזע, אז רק אצל מגדל אחראי תוכלו לדעת בסבירות גבוהה (כמובן שאין 100% אף פעם) שהגור שקיבלתם יגדל להיות כלב בריא ועם תוחלת חיים ארוכה.

לגבי חלקכם אחרי שהכלב הגיע לביתכם, חשוב לדעת שהזן נוטה גם למחלות שיניים. הצטברות אבנית יכולה להוביל לבעיות חמורות יותר כולל זיהום, אובדן שיניים ונזק לאיברים פנימיים (מחקרים שנעשו עם בני אדם דווקא מצאו שזיהומים מהפה נודדים לעיתים לאיברי הגוף הפנימיים), ולכן ניקוי שיניים קבוע – גם בבית לפחות פעמיים- שלוש בשבוע (למזלנו יש כיום מגוון צעצועים דנטליים שיכולים להקל ולעזור לנו במלאכה) וגם ניקוי אבנית תקופתי אצל הוטרינר – הוא קריטי.

בנוסף, אל תפספסו את הביקורים התקופתיים אצל הוטרינר לבדיקות שגרתיות וחיסונים.

הקפידו על דברים אלה וספקו לכלבכם פעילות גופנית, מנטלית והרבה אהבה ויחס ותזכו להנות מחברתם שנים ארוכות ושמחות.

שאלות נפוצות

האם פודל ננסי הוא כלב רגיש?

אכן, פודל ננסי כמו גם אחיו הקטנים והגדולים יותר הוא כלב שנוטה להיות חרדתי בסביבה רועשת וכאוטית. מצד שני אילוף וסוציאליזציה מוקדמת יתרמו רבות להפחית נטייה זאת. בנוסף מדובר בכלב שקשור לבעליו ורוצה לרצות אותם, מה שאומר שהוא פחות מתאים למשפחות שלא נמצאות בבית שעות רבות כל יום.

מהי תוחלת החיים של פודל ננסי?

תוחלת החיים הממוצעת של פודל ננסי היא 15 שנה והטווח הוא בין 14 ל – 17 שנה לפודל ננסי בריא ועם חיים מאוזנים תוך הקפדה על סיפוק צרכיו (מהם צרכיו? קראו את המאמר הנ"ל).

לסיכום

אם יש לכם את הזמן והמשאבים להקדיש לכלב רגוע וחכם זה, אז הפודל הננסי יכול להיות הכלב המושלם בשבילכם. בארץ גור פודל ננסי ממוצע עולה כמה אלפי שקלים, ותמיד מומלץ לחפש קודם במקלטים והאגודות השונות שם ניתן לאלף כלבים רבים גזעיים ומעורבים כאחד שבעליהם לא רוצים או לא יכולים לגדל אותם.

מקורות:
הפודל המיניאטורי: https://www.akc.org/dog-breeds/poodle-miniature
פודל בריטניקה: https://www.britannica.com/animal/poodle

Similar Posts