ייתכן שפוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאקבל עמלה אם תלחצו על קישור ותרכשו דרכו פריט או שירות. זה מגיע ללא עלות נוספת מצדכם. מוזמנים ללמוד עוד בעמוד מדיניות הפרטיות

האם אפשר לגדל כלב פאג עם חתול?

פאג הוא כלב קטן, המסווגים בקבוצת כלבי הטוי. עם זאת, הם מעט גדולים יותר מכלבים אחרים בקבוצה זאת. בהתאם לגנטיקה האישית של כל פאג, כלב פאג יכול להגיע במגוון גדלים. ידוע כי פאגים הם כלבים ידידותיים מאוד וקל מאוד להסתדר איתם. אבל איך הם מסתדרים עם אחד האויבים הגדולים של הכלב, החתול?

למרבה המזל, פאגים וחתולים יכולים להסתדר טוב מאוד. ישנם מספר גורמים מרכזיים המאפשרים זאת, כמו גודלו הקטן ומזגו הרגוע והאוהב של הפאג. כדי להבטיח כי הפאג יסתדר עם החתול שלך, יש כמה טכניקות שיכולות להקל על ההיכרות עבור שתי חיות המחמד.

בואו נסתכל על אותם גורמים שהופכים את הפאג והחתול לחברים טובים בפוטנציה ומהן הטכניקות שיקלו על כך.

סקירה קצרה על ההיסטוריה של הפאג

מאמינים שמקור הגזע בסין בערך בשנות 200 לפני הספירה, זאת על סמך כמה רשומות של כלבים עם כמה מאפיינים דומים. הפאג הגיע למדינות אירופה בסוף המאה ה -15 ובתחילת המאה ה- 16, שם הפכו פופולריים מאוד.

בתי-מלוכה אירופיים רבים גידלו כלבי פאג, ואמנים רבים במאה ה- 17 כללו אותם בציוריהם.

לקריאה נוספת על ההיסטוריה של הפאג לחצו כאן.

מידה קטנה וקרובה לשל חתול

פאגים קטנים יותר מגזעי כלבים רבים אחרים. זה דבר טוב כשאתה מציג כלב לחתול. החתול לא יהיה מאוים כל כך ויוכל להציב את הגבולות שהוא זקוק להם ללא קושי רב מדי.

הפאג לא יוכל להשתמש בגודלו כדי להכעיס את החתול. הכלב יעמוד נמוך יותר מהחתול, מה שיכול להועיל למערכת היחסים שלכם מכיוון שקל יותר להתמודד עם פאגים כשהם קטנים יותר מהסובבים אתכם.

חתולים לא פועלים טוב כשהם קטנים ממישהו, גם מבחינה פיזית וגם מבחינה חברתית. זאת בגלל שחתולים נוטים להיות בעלי הערכה עצמית גבוהה.

אינסטינקט ציד

לפאג אין את האינסטינקט הטבעי לצוד שיש לכלבים אחרים. בגלל אופן גידולו של כלב זה, הרצון והדחף לצוד לא קיים בגזע. זה ישמור על מערכת היחסים בין הפאג לחתול.

לרוב, החתול פשוט יתעלם מהכלב מכיוון שהוא קטן ולא יאיים עליו. זה דבר טוב. לרוב החתולים אין את האינסטינקט הזה להיות חברים עם כל מה שזז, בניגוד לפאג.

לפאגים יש אופי נהדר

לפאגים יש תכונה להיות אדיבים לבעלי חיים אחרים, כולל חתולים. הם ירצו להיות חברים עם החתול בדיוק כמו שהם רוצים עם בני אדם. המשמעות היא שהם ינסו לשחק ולהשתעשע עם החתול.

המשחקים האלה יאפשרו לשניהם ללמוד את הגבולות של כל אחד מהם. לפאג יהיו הרבה הזדמנויות ללמוד כמה רחוק הוא יכול ללכת עם המשחקים שלו עם החתול ועם הזמן הוא ילמד את הגבולות.

קראו כאן כל מה שרציתם לדעת ולא היה לכם את מי לשאול על האופי של כלב הפאג המתוק.

טכניקות להיכרות והרגלת פאג וחתול לחיות יחד

כשאתה מציג את הכלב שלך לחתול שלך או להיפך, יש כמה כללים בסיסיים שעליך לקבוע מראש.

אם הפאג הוא חיית המחמד החדשה, וודא שלחתול, שהיה איתך זמן מה, יש מקומות בהם הוא יכול לברוח מהפאג, במיוחד אם מדובר בגור.

מקומות בטוחים

באופן אידיאלי, צריך שיהיה מקום למעלה בכל חדר בו החתול יכול לברוח מהתעלולים של הגור. זה יעזור לחתול לסבול את מה שהגור רוצה לעשות. לרוב, הפאג רק ירצה לשחק עם החתול, אבל החתול לא תמיד יאהב את זה.

אילוף עם פקודה קולית

ודאו שיש לכם איזו פקודה או ביטוי שיכולים לגרום לפאג להפסיק לעשות כל מה שהוא עושה ושהוא לא אמור לעשות. הגור יהיה קל יותר לאילוף מאשר החתול.

אם הפאג הוא חיית המחמד הותיקה ואתה מביא חתלתול הביתה, הדברים יהיו קצת יותר קשים. גורי חתולים יהיו נרגשים יותר מחתול בוגר, כך שהפאג יצטרך להישאר רגוע. גורי חתולים יכולים לפחד ולתקוף מתוך פחד.

זה יכול להיות רע עבור כלב הפאג שלך, שכן מבנה הפנים של הפאג הוא כזה שהעיניים שלו חשופות ופגיעות במיוחד לציפורני חתולים, גורים או לא.

פאג וחתול חברים מסתדרים יחד או לא
פאג וחתול, חברים או אויבים?

אל תשאיר אותם לבד בהתחלה

להכיר את החתול שלך לגור פאג כאשר החתול גדל עם כלבים בעבר יהיה קל יותר, אך עדיין יכול להיות מאתגר. הגור יביא דינמיקה שונה לבית מכלב בוגר, וזה יכול לעצבן את החתול.

מעבר לאילוף הגור, וידוא שיש אזורים בטוחים לחתול כאשר הוא רוצה שקט ולתת לחתול להתרגל לפאג, אין באמת שום דבר אחר שניתן לעשות. וודאו שהגור והחתול לעולם אינם לבד ללא השגחה.

גם כלבים וגם חתולים יכולים להיות טריטוריאליים, ולכן חשוב להיות זהירים ולשים לב למתח בינים או תגובות רפלקסביות.

כמו כל אחד, פאגים יכולים להגן על הדברים שהם חושבים שהם שלהם. זה יכול להיות אוכל, צעצועים, אנשים או אפילו חתולים. ישנם סיפורים על פאגים ש"אמצו "המלטה של ​​חתלתולים כאשר הפאג והאם הממליטה היו קרובים או פשטו הסתדרו יחד. אין ספק שגזע הפאג הוא אחד הגזעים הידידותיים ביותר, אך תמיד יש יוצאי דופן.

לעייף את גור הפאג

באופן כללי חשוב מאוד לקחת את הגור לטיולים ולשחק איתו. הערך המוסף כשיש חתול בבית זאת העובדה שזה יעזור לו להוציא את כל האנרגיה וכך הוא יהיה עייף מאוד ובלי אנרגיה להטריד את חתלתולך.

חשיפה וסוציאליזציה חשובה לכל כלב, ומעבר לכך כל ההתרגשות וההיכרות עם מקומות חדשים ילהיבו אותו וכך תהיה לו פחות אנרגיה כאשר חוזרים הביתה להציק לחתול.

אל תזניחו את החתול שלכם

זה שיש גור פאג חדש וחמוד בבית לא אומר שצריך להזניח את החתול. וודאו שהוא יודע שהוא עדיין אהוב. אם החתול שלך לא אוהב מגע אנושי, תן ​​לו הזדמנות לדחות אותך.

אם אתה חושב שהחתול שלך לחוץ, קח אותו לווטרינר. הוא יוכל לייעץ לך איך לעזור לחתול להיות יותר רגוע מול השינויים והכנסת הדייר החדש לבית.

אם החתול שלך אוהב בני אדם, תן לו תשומת לב; באותה מידה שהוא נותן לך. זה יכול לעזור לשמור על רמות הלחץ שלו נמוכות, וזה גם יעזור לשמור על היחסים שלכם בריאים וחזקים.

האכילו את הפאג והחתול במקומות נפרדים

גם אחרי שהחתול והפאג יתרגלו זה לזה, עדיין קיים סיכון לחיכוכים בזמן הארוחות. מן הסתם יהיה לכם נוח יותר להאכיל אותם במקביל, אז בבקשה אל תשנו את זה. אבל היזהרו! תנו להם אוכל במקומות נפרדים.

את קערת האוכל של הכלב הניחו כמובן על הקרקע, אך מומלץ מאוד למצוא מקום גבוה, הרחק מהישג ידו (או פיו במקרה זה) של הפאג שלכם. ההפרדה הזאת תשמור עליהם נפרדים ומאושרים בזמן שהם אוכלים. למרות שלפאגים אין אינסטינקטים של ציד, עדיין יש בהם את הדחף להגן על מזונם.

זוהי תכונה נפוצה בקרב כל בעלי החיים, ואפילו בני אדם חשים שהם צריכים להגן על מזונם. ועם חברים כמו שלי לפעמים אני גם עושה זאת.

פאגים וחתולים יכולים להפוך לחברים אמיתיים. כל מה שצריך זה זמן, היכרות נכונה ואימון של שניהם. אלף את הפאג להיות ידידותי ולכבד את החתול, והם יהיו החברים הכי טובים.

לבקש מהחתול לכבד את הפאג יכול להיות יותר מדי בשבילו, אז הסתפקו בלאלף אותו להיות נחמד לפאג.

Similar Posts