ייתכן שפוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאקבל עמלה אם תלחצו על קישור ותרכשו דרכו פריט או שירות. זה מגיע ללא עלות נוספת מצדכם. מוזמנים ללמוד עוד בעמוד מדיניות הפרטיות

סלמון לכלב האם יכול לאכול ואיך

סלמון לכלב– האם אפשר, כמה ואיך

הסלמון הוא אחד מהדגים הבריאים ביותר לבני אדם בזכות השומנים הבריאים והחומרים המזינים שיש בו.

אבל האם סלמון בריא לכלב שלך? התשובה היא כן. כשמכינים אותו כראוי, סלמון יכול להיות פינוק או אפילו תוספת לתזונה הרגילה של הכלב שלך. לפני שאתם נותנים סלמון לכלב שלך, המשיכו לקראו וודאו שאתם יודעים מאילו מצבים מזיקים להימנע.

וכמובן, עליכם לבדוק עם הווטרינר שלכם לפני שתשתפו מזון אנושי עם הכלב שלכם, כולל סלמון, במיוחד אם אתם רוצים להפוך את זה לחלק מהתזונה הקבועה שלו. הנה מה שצריך לדעת על האכלת סלמון לכלבים.

יתרונות תזונתיים של סלמון לכלב

הסלמון עשיר באומגה 3 וחומצות שומן וחלבון, ואין ספק שהוא אחד מסוגי הדגים הבריאים ביותר שתוכלו להכין לא רק עבורכם אלא גם עבור חיית המחמד שלכם. הוא מכיל גם ויטמינים A, D ו-B-complex, כמו גם את המינרלים אבץ, אשלגן ומגנזיום. כמה מהיתרונות הבריאותיים שלו לכלבכם כוללים:

 • עור ופרווה בריאים
 • שיפור בעמידות לגירוי בעור ואלרגיות
 • שיפור ניידות המפרקים
 • ירידה בדלקת מפרקים, עוזרתלהקל על תסמיני דלקת פרקים
 • חיזוק המערכת החיסונית
 • שיפור תפקוד המוח

לא פלא שהרבה מזונות ותוספי מזון לכלבים לבריאות העור והמפרקים מכילים את אותן חומצות שומן אומגה 3 שנמצאות בסלמון. נתינת סלומון לחיית המחמד שלכם יכולה להיות דרך מצוינת לספק תוספת טבעית של מינרלים וויטמינים אלו.

אולי יעניין אתכם: האם כלבים צריכים תוסף ויטמין E?

סיכונים בריאותיים של אכילת סלמון נא או מבושל למחצה לכלבים

סלמון מבושל חלקית או לא מבושל עלול להכיל טפילים וחיידקים שיגרמו לחיית המחמד שלכם להיות חולה ביותר, לכן הקפידו לבשל היטב את הדג לפני נתינתו לכלבכם.

טפיל פלוקס

פלוקס (Flukes) – סלמון גולמי או מבושל חלקית יכול להכיל טפיל שטוח דמוי תולעת הנקרא פלוקס. אם הכלבה שלכם בלעה סלמון נגוע בפלוקס, היא עלולה לפתח מחלה המאופיינת ב:

 • הקאות
 • שלשולים
 • התייבשות
סלמון נא על צלחת לא מומלץ לכלבים
סלמון נא לכלב? ממש לא!

מחלת הרעלת סלמון

סלמון גולמי/נא או מבושל חלקית יכול להכיל גם חיידק הנקרא Neorickettsia helminthoeca, הגורם למחלה המכונה מחלת הרעלת סלמון.

הרעלת סלמון עלולה לגרום:

 • חום
 • הקאות
 • שלשולים
 • התייבשות
 • הגדלת בלוטות הלימפה
 • מוות תוך 14 ימים (אם לא טופל)

הסימנים של הרעלת סלמון יכולים להתרחש גם כחמישה עד שבעה ימים לאחר בליעת הדג הנא, כך שיכול להיות קשה לחבר את ההופעה הפתאומית של סימנים קליניים לדגים שנאכלו לפני מספר ימים. מחלת הרעלת סלמון משפיעה על כלבים, אך דובים, ודביבונים למשל יכולים לאכול בבטחה דגים נאים.

מכיוון שהתסמינים יכולים להשתנות, אז אם אתם מבחינים באחד מהסימנים הללו אצל הכלב שלכם, הקפידו לקחת אותו לווטרינר שלהם מיד. ככל שתקדימו לקבל טיפול מתאים לכלב, כך סיכויי ההישרדות שלו יהיו גבוהים יותר.

עצמות

סיכון נוסף חוץ מסלמון נא או לא מבושל לגמרי ,הנם העצמות השבירות והקטנות הרבות שיש בתוך הדג הזה. ודאו שהסלמון שאתם מאכיל את הכלב שלך הוא נטול עצמות כדי למנוע סכנת חנק או נזק למערכת העיכול שלו.

טיפים להאכלת סלמון לכלב שלך

1. לבשל היטב סלמון לפני האכלתו לכלב. שירות בטיחות ופיקוח המזון של מחלקת החקלאות של ארצות הברית (USDA) למשל ממליץ לבשל דגים לטמפרטורה פנימית מינימלית של 62 מעלות צלזיוס ( 145° F). [1]

2. הסירו לחלוטין את העור מהדגים שאתם מתכננים לחלוק עם הכלב שלכם.

3. סלמון משומר מבושל מראש הוא בחירה בטוחה, אבל עדיף סלמון ארוז במים במקום מי מלח או שמן.

4. התרחקו מסלמון מעושן המכיל רמות מלח גבוהות ועלול להכיל טפילים מזיקים וחיידקים שלא חוסלו בתהליך העישון.

נושא קשור: האם לתת תוסף שמן סלמון לכלב שלכם?

כמה סלומון אפשר לתת לכלב?

מנה מתאימה של סלמון עבור כלב לא תעלה על יותר מ-100 גרם לכל 4.5 קילו (עשרה פאונד) ממשקל גופו.

אם תרצו להפוך את הסלמון לחלק קבוע מהתזונה שלהם, האכלה של מנה אחת בשבוע צריכה להיות מספיק טובה כדי למקסם את כל היתרונות הבריאותיים שלו.

כמובן שחשוב להתייעץ עם הוטרינר של כלבכם לפני, שכן כל כלב יכול להיות במצב בריאותי וגופני שונה וגורמים אלו ואחרים ישפיעו על הכמות שניתן לתת לו, או על השאלה האם בכלל ניתן לתת לו.

רוצים לגלות עוד? לחצו כאן וגלו אילו עוד דגים ניתן לתת לכלבים ואיך.

מקורות
נייר עמדה בנושא מזון נא לחיות מחמד בישראל: https://www.gov.il/BlobFolder/reports/food-pets-2017/he/the_food_we_eat_fodder-and-animal-food_food-pets-2017.pdf

סימוכין
[1] Safe Minimum Internal Temperature Chart

Similar Posts